Giant

Zabytkowy biurowiec zdobywa najemców

Royal Trakt Offices przy al. Ujazdowskich w Warszawie
Wnętrze Royal Trakt Offices
Powierzchnie biurowe w warszawskiej zabytkowej kamienicy Royal Trakt Offices zostały docenione przez najemców.

Od początku 2014 r. pięć firm podpisało nowe umowy lub przedłużyło istniejące kontrakty na wynajem biur w Royal Trakt Offices. Ten zabytkowy pałac adaptowany do funkcji biurowych zachęcił takich najemców jak: IMB Asymetria, Montagu Private Equity, Instytut Adama Mickiewicza, Oresa Ventures i Ministerstwo Spraw Zagranicznych, którzy wynajęli 1000 mkw. z dostępnych 3000 mkw.

 

Royal Trakt Offices znajduje się przy al. Ujazdowskich 41 i jest XIX-wiecznym Pałacem Jurkiewicza, który w 2005 r. został poddany gruntownej renowacji. Obecnie oferuje powierzchnie biurowe klasy A, utrzymane w klasycystycznej architekturze. Najemcami w obiekcie są m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada Czarnogóry oraz Krajowa Rada Radców Prawnych. Ostatnie transakcje oznaczają, że 1000 mkw. powierzchni biurowych w budynku zostało wynajętych na najbliższe lata.

 

Nowe umowy, które podpisaliśmy w ostatnim okresie z firmami przenoszącymi swoje siedziby do Royal Trakt Offices, a także te, które zostały przedłużone z dotychczasowymi najemcami, świadczą o tym, iż właściciele firm cenią możliwość pracy w stylowej kamienicy, których w Warszawie jest wciąż ograniczona liczba oraz że ważny jest dla nich „własny adres” – kameralny obiekt biurowy zmniejsza anonimowość charakterystyczną dla biurowców dużych rozmiarów. Niemniej istotna jest centralna lokalizacja, dzięki której w zasięgu kilkudziesięciu kroków znajdują się wszystkie wygody miasta: kawiarenki, parki, sklepy czy ważne instytucje państwowe -– zauważył Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland.

 

Jako jedno z wiodących biur architektonicznych w kraju, posiadające dotychczas główną siedzibę w Krakowie, zdecydowaliśmy się na przeniesienie oddziału naszego biura do nowej siedziby przy al. Ujazdowskich, głównie ze względu na dogodną lokalizację w samym centrum Warszawy – wyjaśnił Marek Borkowski z pracowni architektonicznej IMB Asymetria.

 

Royal Trakt Offices oferuje 3036 mkw. powierzchni najmu oraz 22 miejsca postojowe w parkingu naziemnym i podziemnym.


0.0
Napisz pierwszy komentarz