Royal Trakt Offices zaprasza najemców

Royal Trakt Offices w Warszawie
Rzeźba we wnętrzu Royal Trakt Offices
Fundusz IVG udostępnia wszystkim zainteresowanym firmom wolne powierzchnie w XIX-wiecznym budynku przy al. Ujazdowskich.

Do tej pory powierzchnie te znane były jedynie wąskiemu gronu najemców. W części inwestycji swoje siedziby mają już m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada Czarnogóry, Krajowa Rada Radców Prawnych i Montagu Equity. 1000 mkw. wolnej powierzchni w Royal Trakt Offices fundusz IVG oferuje obecnie wszystkim zainteresowanym firmom.

 

Prestiżowa kamienica Royal Trakt Offices oferuje użytkownikom znacznie więcej niż tradycyjne biura klasy A. Oprócz współczesnych standardowych udogodnień, zapewniających wysoki komfort pracy, wyróżnia się wyjątkową architekturą i położeniem – mówi Maciej Zajdel, Dyrektor Zarządzający IVG Poland, przedstawiciel Warszawskiego Funduszu IVG, zarządzanego przez IVG Institutional Funds GmbH, który od lipca 2013 r. jest właścicielem inwestycji.

 

Budynek powstał w 1876 roku na zlecenie Józefa Jurkiewicza, a w 2005 roku przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt zaprojektowany został w stylu klasycystycznym w XIX wieku przez Michała Dobromysława. Uwagę przykuwają m.in. odrestaurowane detale z okresu wojny, ekskluzywne włoskie żyrandole murano i pomieszczenia o 3,5-metrowej wysokości, charakterystyczne dla kamienic, niedostępne w biurowcach budowanych od podstaw. Inwestycja oferuje łącznie 3036 mkw. powierzchni, wyposażonej w nowoczesne rozwiązania techniczno-budowlane, takie jak podnoszone podłogi, bardzo dobry dostęp do światła dziennego, pełna infrastruktura informatyczno-telekomunikacyjną, klimatyzacja czy system BMS. Użytkownicy korzystać mogą z 22 miejsc parkingowych, w tym 12 zlokalizowanych w garażu podziemnym.

 

Royal Trakt Offices znajduje się przy al. Ujazdowskich 41. Ulica została wytyczona w XVIII wieku i stanowi fragment Traktu Krolewskiego, obejmującego ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. W okolicy znajdują się m.in. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Sejm i Senat RP, Ministerstwo Finansów i liczne ambasady.

 

Royal Trakt Offices łączy wszystkie najważniejsze elementy, doceniane przez zainteresowanych wynajęciem prestiżowego biura w zabytkowej kamienicy – podkreśla Maciej Zajdel. Śródmiejska lokalizacja zapewnia „własny adres”, gwarantujący rozpoznawalność, jaką trudno jest osiągnąć w nowym budynku mieszczącym siedziby kilkudziesięciu firm, a także sprawia, że użytkownicy zabytkowych biur są „w sercu miasta”, w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich wygód oferowanych przez miasto. Nie do przecenienia jest także aspekt ponadczasowości inwestycji – wyróżniająca się stylem historyczna kamienica z biegiem czasu nabiera dodatkowych walorów – dodaje.

 

Eksperci IVG prognozują, iż w 2014 roku na rynku utrzyma się tendencja dynamicznego rozwoju powierzchni biurowych w zabytkowych obiektach. Fundusz w ostatnim czasie nabył w Warszawie 3 historyczne budynki klasy A, zaadaptowane do funkcji biurowych, o łącznej powierzchni najmu ponad 15 000 mkw. i wartości ponad 70 mln euro, które są już niemal całkowicie wynajęte. Prócz Royal Trakt Offices do portfolio IVG dołączyły: Le Palais przy ul. Próżnej obok Placu Grzybowskiego (zrewitalizowane dwie kamienice z XIX w.), zaprojektowane w stylu neorenesansowym oraz Pałac Młodziejowskiego – odrestaurowany pałac z drugiej połowy XVII wieku przy ul. Miodowej 10.


0.0
Napisz pierwszy komentarz