Giant

EKO Penta postawi biurowiec na Woli

Środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, Penta Investments nabyła tereny po dawnych Zakładach Graficznych „Dom Słowa Polskiego na warszawskiej Woli. Postawi na niej nowoczesny biurowiec.

Penta Investments przejęła działkę na drodze aukcji publicznej, zorganizowanej przez będące w likwidacji Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego”, na początku 2015 r. Spółka planuje zabudować ją budynkiem biurowym oferującym ok. 28 000 mkw. powierzchni. Budowa powinna rozpocząć się za około 2 lata (po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń). Zgodnie z założonym harmonogramem inwestycja zostanie oddana do użytkowania w 2019 r. Penta planuje zainwestować w biurowiec ok. 60 mln euro.

 

Ta transakcja to kolejny krok w budowaniu pozycji Penty na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, który oceniamy jako bardzo atrakcyjny. Co istotne, jest on coraz bardziej doceniany przez inwestorów międzynarodowych, którzy postrzegają ten rynek jako integralną część UE, a nie – jak jeszcze do niedawna – jako wschodnią Europę, co korzystnie wpływa na dynamikę rozwoju – uważa Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments. – Nasz nowy projekt na Woli będzie cechowała dbałość o aspekty estetyczne i jakościowe. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności. Te wartości są rozpoznawalne w naszych zrealizowanych projektach i regularnie znajdują międzynarodowe uznanie (jak np. prestiżowa nagroda CEEQA best office development for 2014 in Central and Eastern Europe dla projektu biurowego Florentinum w Pradze) – dodaje.

 

Biurowiec na Woli będzie drugą inwestycją Penty na rynku nieruchomości w Polsce. W kwietniu 2014 r. Grupa zakupiła działkę budowlaną na Mokotowie, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu, gdzie planuje realizację budynku biurowego o powierzchni ok. 25.000 mkw. Łączna wartość aktywów Penta Investments wynosi 6,7 mld euro, z czego 22 proc. stanowi wartość projektów nieruchomościowych. Grupa jest aktywna na rynku nieruchomości od 2005 r., aktualnie zarządza 18 projektami w  Czechach, na Słowacji i w Polsce.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz