Proton Office

EKO Rossmann w Proximo

Proximo w Warszawie - trwa budowa
Proximo - wizualizacja
Firma Hines podpisała umowę na wynajem powierzchni handlowo-usługowej w biurowcu Proximo realizowanym tuż przy stacji metra „Rondo Daszyńskiego” w Warszawie.

Drogeria Rossmann w budynku Proximo zajmie lokal o powierzchni przekraczającej 400 mkw., dysponujący bezpośrednim wejściem od strony ul. Prostej. W procesie negocjacji wynajmującego reprezentowała firma Colliers International.

 

Od chwili rozpoczęcia prac nad inwestycją, nasza strategia zakładała zapewnienie na parterze Proximo szerokiego zaplecza handlowo-usługowego, które będzie stanowić wartość dodaną dla użytkowników biurowych budynku. Stąd też cieszymy się, że ofertę Jean Louis David, Green Caffe Nero oraz restauracji Olimp poszerzyła właśnie drogeria Rossmann. Tym samym poziom wynajmu Proximo przekroczył próg 15 proc. – komentuje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Projektu w Hines Polska.

 

Na placu budowy Proximo zakończono już roboty żelbetowe stanu zero, a konstrukcja budynku zaczęła wyrastać ponad poziom terenu. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytkowaia planowane jest na połowę 2016 r. Wówczas do biurowca wprowadzą się m.in. Takeda oraz Hines Polska.

 

Proximo zlokalizowany jest na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w sąsiedztwie ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra. Projekt oferuje 28 385 mkw. powierzchni w standardzie klasy A rozdzielonej na 13 kondygnacji naziemnych, w tym także ok. 2000 mkw. przestrzeni handlowo-usługowej znajdującej się na parterze oraz 1. piętrze budynku.

 

W Proximo znajdzie się 435 miejsc parkingowych w 3-poziomowym garażu podziemnym, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Na rowerzystów będą czekały stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Uzupełnienie kompleksu będą stanowiły restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury.

 

Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Lobby recepcyjne oraz ogólnodostępny, wewnętrzny plac zaprojektowało studio projektowe Pininfarina z Włoch. Całość projektu charakteryzuje się umiejętnym połączeniem nowoczesnych materiałów – betonu, szkła i stali. Południowe skrzydło Proximo będzie stanowiła 13-kondygnacyjna dominanta. Budynek Proximo posiada międzynarodowy certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną Very Good.

 

Generalnym wykonawcą biurowca jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK SA.


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz