Top Woman in Real Estate

BPT Real Estate w rękach BaltCap

Northern Horizon Capital sprzedał spółkę BPT Real Estate funduszowi private equity zarządzanego przez BaltCap.

Transakcja musi być jeszcze zatwierdzona przez urząd konkurencji, a jej finalizacja ma nastąpić we wrześniu br. Wartość transakcji nie została ujawniona. Sprzedana spółka, BPT Real Estate, jest zarządcą nieruchomości komercyjnych. Na rynku polskim spółka zarządza, m.in.: Żelazna Center, Dominanta Praska zlokalizowanymi w Warszawie oraz BBC znajdującym się w Gdyni.

 

Rynek nieruchomości w krajach nadbałtyckich rozwija się podobnie do tych z Europy Zachodniej, gdzie coraz większą rolę odgrywają inwestorzy instytucjonalni. Z tego powodu usługi niezależnego zarządzania nieruchomościami oraz doradztwa są coraz bardziej poszukiwane. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w wykwalifikowany zespół profesjonalistów, którzy zapewniają najwyższą jakość usług. Spodziewamy się, że z kolei nasze doświadczenie pozwoli BPT wzmocnić wizerunek i pozycję niezależnego partnera dla tych, którzy inwestują w nieruchomości w krajach nadbałtyckich i w Polsce – mówi Šarūnas Alekna, dyrektor inwestycyjny BaltCap.

 

Northern Horizon Capital zarządza aktywami w zakresie nieruchomości oraz świadczy swoje usługi, m.in. na rynku skandynawskim, niemieckim, polskim oraz krajów nadbałtyckich.

 

BaltCap jest niezależnym funduszem private equity działającym w krajach bałtyckich, obecnym na rynku od 1995 r. BaltCap kontroluje ponad 30 firm o całkowitym rocznym dochodzie ponad 300 mln euro.


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz