PGE Narodowy

Multimedialny Dom Plusa sprzedany

Multimedialny Dom Plusa
Multimedialny Dom Plusa
Główna siedziba jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych działających na rynku polskim – Polkomtela – została sprzedana. Nowym właścicielem obiektu jest W.P. Carey.

Główna siedziba jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych działających na rynku polskim – Polkomtela – została sprzedana. BNP Paribas Real Estate Poland, będący agentem wyłącznym spółki z grupy Elektrim, reprezentował klienta w procesie sprzedaży Multimedialnego Domu Plusa. Nowym właścicielem obiektu jest W.P. Carey, fundusz nieruchomości typu REIT, który specjalizuje się w sprzedaży i leasingu zwrotnym dla klientów komercyjnych, a także projektach finansowania opierających się na zasadzie "build-to-suit" ('szyty na miarę'). Ta transakcja jest zwieńczeniem wieloaspektowego procesu, któremu przewodził dział Rynków Kapitałowych BNP Paribas Real Estate Poland. Oprócz standardowych usług doradczych w procesie wyłaniania nabywcy oraz negocjacji warunków zbycia, dostarczyliśmy ważny komponent jakim jest doradztwo w procesie strukturyzacji kapitałowej transakcji – mówi Mateusz Skubiszewski, dyrektor, Rynki Kapitałowe, CEE, BNP Paribas Real Estate Poland.

 

Multimedialny Dom Plusa został ukończony w br. Prace związane z realizacją inwestycji trwały zaledwie dwa lata, a za ich wykonanie odpowiedzialna była firma SPS Construction. Projekt architektoniczny budynku powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates. Budynek jest sześciopiętrowym obiektem klasy A. Obiekt oferuje 23 000 mkw. powierzchni najmu, w całości przeznaczonej na potrzeby operatora komórkowego. Zlokalizowany jest przy ul. Konstruktorskiej 4 na warszawskim Mokotowie.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz