Proton Office

CH2M stawia na Kraków

CH2M Center
CH2M Center
Pierwsza inwestycja biurowa lokalnego dewelopera – 3ONE – została w całości wynajęta przez międzynarodową firmę inżynierską CH2M.

Pierwsza inwestycja biurowa lokalnego dewelopera – 3ONE – została w całości wynajęta przez międzynarodową firmę inżynierską CH2M. Najemca zajmie 13 400 mkw. w nowo powstającym biurowcu, który będzie nosić nazwę CH2M Center. W procesie transakcyjnym firmę reprezentowała agencja doradcza Knight Frank, a właściciela budynku – CBRE. Nad aspektami prawnymi czuwała kancelaria Crido Legal.

 

Firma CH2M stworzy w stolicy Małopolski pierwsze na świecie Globalne Centrum Inżynieryjne, a także rozwinie dotychczasowe Centrum Usług Wspólnych. W rezultacie planuje zwiększyć zatrudnienie o 800 osób do 2017 r. W nowej krakowskiej siedzibie docelowo pracować będzie 1200 pracowników.    

 

Celem nowego centrum będzie wykorzystanie doświadczeń polskich inżynierów na największych projektach infrastrukturalnych, przemysłowych i przeciwpowodziowych na całym świecie. Cieszy nas fakt, że nasi pracownicy już niebawem będą mieć możliwość pracy w jednym z najnowocześniejszych budynków biurowych w doskonałej lokalizacji w Krakowie – mówi Joanna Bensz, dyrektor zarządzający CH2M w Polsce.

 

Budynek biurowy CH2M Center powstaje przy ul. Marii Konopnickiej 31. Koncepcja projektu zakłada stworzenie biurowca z zaawansowanymi technicznie powierzchniami dostosowanymi do wymagań najemcy, a także zgodnymi z obowiązującymi trendami. Obiekt zostanie oddany do użytku w III kw. przyszłego roku. Przestrzenie biurowe dla najemcy zaprojektowane będą według nowoczesnych zasad aranżacji biur, tak aby wspierały współpracę międzynarodowych zespołów projektowych oraz budowały kulturę organizacyjną firmy bazującą na dzieleniu się wiedzą. W aranżację biura zaangażowana będzie m.in. krakowska pracownia architektury firmy CH2M.

 

CH2M to międzynarodowa firma inżynierska, która współpracuje z klientami z sektora publicznego i prywatnego. Realizuje jedne z najbardziej złożonych projektów infrastrukturalnych i przemysłowych na świecie. Specjalizuje się w projektowaniu, doradztwie technicznym, zarządzaniu realizacją inwestycji i programami inwestycyjnymi oraz eksploatacji i utrzymaniu ruchu.

 

Kraków jest jednym z najlepszych miast w kraju do lokowania biznesu. W stolicy Małopolski znajduje się zagłębie firm z sektora BPO/SSC, a także IT. W rezultacie w Krakowie widoczne jest znaczne zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe. Wysoki popyt na powierzchnie biurowe dyskontują deweloperzy, którzy realizują ponad 20 projektów biurowych na tym rynku. W efekcie na koniec tego roku całkowite zasoby biurowe w Stolicy Małopolski przekroczą 750 tys. mkw. W przyszłym roku mogą się powiększyć o ponad 100 tys. mkw. Zainteresowanie ze strony obecnych, jak i potencjalnych najemców, z którymi się spotykamy na co dzień napawa optymizmem, który jest potwierdzony wysokim udziałem umów pre-let. Nie spodziewamy się zatem diametralnego wzrostu wskaźnika pustostanów, który na koniec III  kw. wynosił 4 proc. – komentuje Monika Sułdecka – Karaś, dyrektor regionalny i partner Knight Frank, kierująca oddziałem firmy w Krakowie.

 

Kraków od kilku lat posiada najniższy współczynnik powierzchni niewynajętych, obserwujemy coraz więcej transakcji biurowych powyżej 10 tysięcy mkw. w tym konsolidacje. Przemyślane, cechujące się dobrą, centralną lokalizacją i nowoczesną architekturą, projekty biurowe w Krakowie, to produkt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców. Jest to jeden z kluczowych powodów, dla których firmy takie jak CH2M decydują się na wynajem nowoczesnej powierzchni, nawet przed zakończeniem budowy inwestycji – komentuje Kamil Tyszkiewicz, associate director, Dział Powierzchni Biurowych, Region Północny, CBRE.

 


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz