Giant

Colliers International przejmuje Hatton Real Estate Limited

Colliers International Group Inc. przejął Hatton Real Estate Limited (Hatton), jedną z londyńskich firm oferujących profesjonalne usługi w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Colliers International Group Inc. przejął Hatton Real Estate Limited (Hatton), jedną z londyńskich firm oferujących usługi w sektorze nieruchomości komercyjnych. Przejęta spółka działa głównie w obrębie „City Fringe” (obrzeża środkowego Londynu), co umożliwi firmie Colliers International zwiększenie skali swoich działań w sektorze inwestycyjnym i biurowym w na terenie Wielkiej Brytanii. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Powstała w 2010 r. firma Hatton szybko zyskała opinię wiodącej firmy doradczej w branży nieruchomości na rynku „City Fringe”, zwanym również „Tech City”. W chwili obecnej „City Fringe” cieszy się opinią jednego z najbardziej atrakcyjnych obszarów Londynu jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne i mieszkaniowej – podkreślił Tony Horrell, prezes Colliers International w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Hatton zmieni nazwę na Colliers International, a także przeniesie swoje biuro do nowego, większego znajdującego się przy Old Street w marcu 2016 r. Colliers nieustannie poszukuje nowych możliwości rozwoju i dywersyfikacji swojej działalności na największych rynkach, w szczególności londyńskim. Przejęcie innowacyjnego zespołu wysokiej jakości ekspertów ds. rynku nieruchomości jest kolejnym milowym krokiem w naszym rozwoju – powiedział Tony Horrell.

Jednym z nadrzędnych celów związanych z naszym rozwojem w przyszłości było znalezienie partnerów biznesowych, którzy idealnie wpisywaliby się w naszą kulturę organizacyjną – poinformował Shaun Simons, partner w firmie Hatton.

Colliers International Group Inc. posiada sieć 502 biur w 67 krajach zatrudniającą ponad 16 300 pracowników. W Polsce firma działa od 1997 r. i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 200 specjalistów.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz