Proton Office

Warszawski biurowiec Nova Praga zmienia właściciela

Nova Praga
Nova Praga
Firma UBS Real Estate GmbH sprzedała budynek biurowy Nova Praga, znajdujący się w Warszawie. Nowym właścicielem jest spółka Mazovia Capital.

Firma UBS Real Estate GmbH, działająca jako doradca niemieckiego banku depozytariusza, który zarządza niemieckim funduszem Spezial-AIF UBS (D) Sector 3 Real Estate Europe, sprzedała warszawski biurowiec Nova Praga. Nowym właścicielem budynku jest spółka Mazovia Capital. Obiekt zmieni także nazwę na Mazovia Plaza. Podczas procesu transakcyjnego stronę sprzedającą reprezentowała firma Cushman & Wakefield, a także Kancelaria Prawna Magnusson.

Warszawska Praga ma wielki potencjał rozwoju dzięki bliskości centrum miasta, uruchomieniu drugiej linii metra oraz otwarciu kampusu Google, a także ożywionej aktywności deweloperów mieszkaniowych i licznym inwestycjom w infrastrukturę. Mazovia Plaza stanie się siedzibą wielu firm, które chętnie otworzą biura w tej niezwykle ciekawej okolicy – mówi Charles Hartline, partner w Mazovia Capital.

Mazovia Plaza to jeden z niewielu renomowanych budynków biurowych na warszawskiej Pradze, gdzie stopy pustostanów są znacznie niższe niż w Śródmieściu i na Mokotowie. Dzięki współpracy z zespołem inwestycyjnym UBS Real Estate udało nam się znaleźć nowego nabywcę, specjalizującego się w praskich biurowcach i rewitalizacji budynków. Cieszymy się z pomyślnego zamknięcia transakcji z Mazovia Capital – mówi Soren Rodian Olsen, partner w Cushman & Wakefield Polska.

Mazovia Plaza znajduje się przy ul. Brechta 7 w dzielnicy Praga Północ. Inwestycja oferuje ok. 6000 mkw. powierzchni biurowej, handlowej i magazynowej rozlokowanej na ośmiu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Do dyspozycji najemców oddano 76 miejsc parkingowych. Zrealizowany w 1952 r. budynek poddano w 2000 r. gruntownej renowacji.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz