Proton Office

Chiński inwestor kupił biurowiec w sercu Pragi

Biurowiec Florentinum ulokowany w centrum Pragi
Biurowiec Florentinum ulokowany w centrum Pragi
Penta Investments sprzedała chińskiemu inwestorowi swój flagowy biurowiec Florentinum ulokowany w centrum Pragi. To druga największa transakcja na czeskim rynku nieruchomości biurowych w 2016 r.

Penta Investments to środkowoeuropejska grupa inwestycyjna. Jest ona aktywnym, długoterminowym inwestorem na rynku nieruchomości (również w Polsce). Grupa sprzedała jedną ze swoich flagowych inwestycji na rynku biurowym, czyli obiekt Florentinum, na rzecz chińskiej grupy inwestycyjnej CEFC. Wartość transakcji nie została ujawniona.

 

Z satysfakcją przyjęliśmy zainteresowanie inwestorów z różnych stron świata. Wybór oraz proces negocjacji był bardzo wymagający, a na końcowym etapie, w ciągu zaledwie kilku tygodni, chiński inwestor CEFC przebił ofertę znanego niemieckiego inwestora – powiedział Marek Dospiva, Partner Penta Investments.

 

Florentinum jest kompleksem biurowym położonym w samym sercu Pragi. Łączy on w sobie powierzchnie biurowe z pasażem handlowym, patio i parkiem. Nieruchomość oferuje 63 000 mkw. powierzchni najmu (w tym 50 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 8000 mkw powierzchni handlowej). Budynek został oddany do użytkowania w 2014 r. Florentinum posiada certyfikat LEED na poziomie Platinum


Florentinum to największy i najbardziej nowoczesny biurowiec w centrum Pragi, który przyciąga prestiżowych najemców. Budynek jest siedzibą dla 70 długoterminowych najemców. Wielu z nich to tzw. blue chips takie jak EY, HSBC Bank, Bank of China, Havel Holásek & Partners Law Firm oraz RSJ Investment Group. 


Kompleks Florentinum stanowi pierwszy etap realizowanego przez Penta Investments wieloetapowego projektu przebudowy i rozwoju terenów poprzemysłowych zlokalizowanych w sąsiedztwie historycznego dworca kolejowego Masaryk, jak również przekształcenia ich w nowe centrum biznesowe Pragi (CBD). (...) Jesteśmy przekonani, że znakomity design, bezkompromisowa, najwyższa jakość wykonania i skuteczne zarządzanie projektami może przyczynić się do przekształcenia starych, zdewastowanych terenów poprzemysłowych w tętniące życiem tereny miejskie w stolicach Czech i Słowacji – mówi David Musil, Senior Project Manager, odpowiedzialny za rozwój, komercjalizację i proces sprzedaży biurowca Florentinum. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz