Giant

Tryton z największą transakcją

Biurowiec Tryton Business House w Gdańsku (fot. mat. prasowe)
Intel w biurowcu Tryton Business House wynajął niemal 10 000 mkw. Jest to największa transakcja w dotychczasowym procesie komercjalizacji tego obiektu, a także jedna z największych umów tego roku na trójmiejskim rynku biurowym.

Umowa ze światowym liderem nowoczesnych technologii, czyli firmą Intel, to dla nas prawdziwy powód do dumy. To największa transakcja w dotychczasowym procesie komercjalizacji naszego biurowca. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wymagająca firma wybrała Tryton Business House na swoją siedzibę. Cieszy nas również fakt, że Intel jest kolejnym najemcą z branży nowoczesnych usług i technologii obecnym w Trytonie. Wskaźnik wynajmu naszej inwestycji wynosi już blisko 80 proc. Pozwala nam to optymistycznie patrzeć w przyszłość jeśli chodzi o działalność Echo Investment w Trójmieście – mówi Kornelia Łukaszewska, odpowiadająca za komercjalizację gdańskiego Trytona.

 

Intel to światowy lider branży nowoczesnych technologii, który specjalizuje się w produkcji procesorów i rozwiązań informatycznych. W procesie poszukiwania powierzchni biurowej firmę wspierali eksperci z CBRE

 

Podpisana umowa pomiędzy Echo Investment a Intel Technology Poland jest na trójmiejskim rynku biurowym największą transakcją tego roku. Był to bardzo sprawny i szybki proces nastawiony przede wszystkim na zapewnienie elastyczności umowy najmu. Nasz klient posiada znaczny potencjał, z tego powodu zabezpieczenie różnych wariantów jego rozwoju było najistotniejszym elementem negocjacji. W tym zakresie bardzo wysoko oceniam zaangażowanie w proces prawników będących po stronie Intela, czyli kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Z naszego punktu widzenia transakcja ta jasno wskazuje, że trendem w zachowaniu dużych najemców w najbliższych latach w Trójmieście będzie poszukiwanie miejsca na rozwój blisko istniejącej infrastruktury, takiej jak rozbudowany transport publiczny i bogata oferta usługowa a więc w tradycyjnym centrum miasta. Sam rynek trójmiejski zdecydowanie wszedł w tym roku w fazę rynku dojrzałego, nadal atrakcyjnego dla inwestycji z branży SSC/BPO, gdzie możemy zaobserwować co raz więcej dużych transakcji związanych nie tylko z nowymi inwestycjami ale też z relokacją i konsolidacją – powiedział Mariusz Wiśniewski, Senior Associate Director, CBRE w Gdańsku.


Tryton Business House oferuje ok. 22 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Obiekt został oddany do użytku w I półroczu 2016 r. Biurowiec ulokowany jest przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich, czyli blisko ścisłego centrum miasta. Tryton Business House posiada certyfikat BREEAM

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz