Giant

Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu

Lista wydarzeń

Miasto : Wrocław
Miejsce : Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia
Data : 11.04.2015 - 12.04.2015
Godzina : 10:00 - 16:00
Status : zakończone
Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu

W dniach od 11-12 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się piąta edycja targów Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu, organizowanych przez członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich we WrocławiuPodczas dwóch dni trwania wydarzenia, swoje oferty przedstawią: Archicom, Arkop, Blockpol, mLocum, PBO DACH BUD, DOM.developer, Dom Development, PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Partner Capital Group, Salwirak, TEMAR Deweloper, Vantage Development. Tegoroczna edycja szczególną uwagę zwróci na ofertę rekreacyjną poszczególnych dzielnic oraz możliwości spędzania w nich wolnego czasu.

 

Osoby odwiedzające targi, które są zainteresowe kupnem mieszkania, będa mogły sprawdzić na miejscu swoją zdolność kredytową i zasięgnąć rad konsultantów Domu Kredytowego Notus. W programie wydarzenia znalazły się także prezentacje firm wyspecjalizowanych w aranżacji i wyposażeniu wnętrz oraz projektowaniu łazienek (Cersanit, Opoczno). Uczestnicy mogą liczyć także na bezpłatne porady z zakresu aranżacji wnętrz, których udzielą architekci z pracowni Kowalczuk Architekci.

 

W ramach wydarzenia odbędzie się bieg na orientację, którego współorganizatorem jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Uczestnicy będą mogli bezpłatnie pod okiem profesjonalnych trenerów spróbować swoich sił w biegu z użyciem mapy. Organizatorzy przewidzieli dwie trasy do wyboru. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy przeznaczona będzie trasa o długości 3 km, prowadząca przez najciekawsze części parku Szczytnickiego. Druga zaś, łatwiejsza, zostanie przygotowana z myślą o spacerowiczach oraz rodzinach z dziećmi. W biegu na orientację będzie mógł wziąć udział każdy, kto zgłosi się do specjalnie oznaczonego stoiska na terenie targów. Zawodnicy otrzymają profesjonalną mapkę z oznaczonymi punktami kontrolnymi. Po ukończonym biegu biorący udział będą mogli porównać swoje wyniki, a także wylosować atrakcyjne nagrody. Podczas targów przeprowadzone zostaną również konkursy, w których będzie można wygrać karty podarunkowe na zakupy w sklepie internetowym Dekoria.pl. Dla zgłodniałych fanów jedzenia na kółkach zagoszczą także foodtrucki. 

 

W niedzielę od godz. 12 organizatorzy zapraszają także na godzinne marsze nordic walking, połączone z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, prowadzone przez instruktorów z RightWay. W strefie aktywności zaś będzie możliwość zagrania w gry planszowe, które oprócz dobrej zabawy niosą ze sobą treści dydaktyczne i wychowawcze. Dla najmłodszych został przewidziany kącik gier i zabaw, w którym pod okiem profesjonalnej animatorki z Fabryki Pomysłów i Zabaw miło spędzą czas. Dla nieco starszych zainteresowanych sportem dzieci trenerzy klubu Polonia Wrocław przygotowali krótkie warsztaty podstaw sztuki piłkarskiej.

 

Po raz pierwszy na targach Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu pojawi się strefa DESIGN. W niej wrocławscy oraz lokalni artyści zaprezentują m.in.: meble z materiałów z recyklingu, meble i akcesoria z filcowych kulek, wielofunkcyjne meble do małych mieszkań, poduchy inspirowane dawną sztuką ludową czy oszczędne w formie lampy. Zobaczymy prace: Flapo, Woodboom, DesignPolski, Rekoforma, Kowalsky Design czy Felt Stories. 

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu można znaleźć na stronie organizatora oraz Facebooku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz