Vantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoTétris Poland logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Due Diligence Nieruchomości

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Golden Floor Plaza
Data : 22.03.2012 - 23.03.2012
Godzina : 08:00 - 20:00
Status : zakończone
Due Diligence Nieruchomości
Między 22 a 23 marca w Warszawie odbędzie się szkolenie na temat raportu i umiejętności jego odczytywania. Będzie to już VIII edycja wydarzenia.

Badanie Due Diligence nieruchomości stanowi podstawę do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości. Jest to dokument, bez którego fundusze nieruchomości nie podejmą decyzji o zakupie, a instytucje finansowe nie podejmą decyzji o finansowaniu transakcji. Badanie to stanowi najszerszy możliwy opis nieruchomości i obejmuje następujące sekcje: ekonomiczną, prawną, podatkową, finansową, techniczną oraz środowiskową.

Do niedawna Due Diligence było przygotowywane głównie na zamówienie kupującego. W chwili obecnej dokument ten nabiera także dużego znaczenia dla właścicieli nieruchomości, którzy rozważają ich sprzedaż. Posiadając taki dokument są oni w stanie z dużym wyprzedzeniem przygotować się do procesu sprzedaży oraz poprawić i udoskonalić te elementy które mogłyby w przyszłości dać kupującemu argumenty do negocjacji warunków i ceny nieruchomości.

Celem szkolenia jest przedstawienie zakresu oraz specyfiki przygotowania Due Diligence nieruchomości komercyjnych, a także nabycie umiejętności czytania dokumentu.

Prelegenci przedstawią zarówno teoretyczny proces przygotowania poszczególnych modułów, jak również poprowadzą dla nich studium przypadku.

W trakcie szkolenia uzyskać będzie można wiedzę o tym:

 • jak przygotowywany jest raport Due Diligence i z jakich modułów się składa?
 • jak rozpoznać najważniejsze czynniki wpływające na wartość nieruchomości, w tym ukryte czynniki kosztowe?
 • jak zoptymalizować efekty wynikające z analizy silnych oraz słabych stron obiektu?
 • jak właściwie odczytać zapisy raportu oraz jak przygotować te zapisy, aby wskazywały one na rzeczywisty stan nieruchomości?


Do uczestnictwa w szkoleniu zaproszeni są przedstawiciele wszystkich stron biorących udział w procesie kupna – sprzedaży nieruchomości tj.:

 1. kupujących nieruchomości;
 2. sprzedających nieruchomości;
 3. instytucje finansowe;
 4. konsultantów i doradców rynku nieruchomości;
 5. rzeczoznawców oraz pośredników rynku nieruchomości;
 6. sektor ubezpieczeniowy;
 7. zarządców nieruchomości;
 8. firmy leasingowe;
 9. wszystkich zainteresowanych tematyką szkolenia.

0.0
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra