Biurowiec Roku 2014

Biurowiec Roku 2014 – znamy zwycięzcę!

Która z 17 inwestycji, startujących w konkursie, organizowanym przez portal E-biurowce.pl otrzymała najwięcej głosów?


Dobiegła końca druga edycja konkursu Biurowiec Roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i oddawanie cennych głosów, dzięki którym każda z 17 prezentowanych inwestycji zyskała swoje grono zwolenników i miała szansę na wygraną. A trzeba dodać, że walka trwała do ostatnich chwil! Jednak, jak w każdej rywalizacji, zwycięzca może być tylko jeden.

Pragniemy ogłosić, że tytuł Biurowiec Roku 2014 zdobył obiekt Nimbus!

Serdecznie gratulujemy!

OPIS PROJEKTU

Nimbus jest pierwszą inwestycją biurową firmy IMMOFINANZ Group w Warszawie.
Jego budowa ruszyła pod koniec 2012 roku, oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 16 maja 2013 r., pierwsi najemcy wprowadzili się do budynku w lutym 2015 roku.


Koszt realizacji inwestycji wyniósł ok. 35 mln euro. Projekt zlokalizowany jest na warszawskiej Ochocie, przy Alejach Jerozolimskich 98, oferuje 19 000 mkw. biur i powierzchni komercyjnej.


Zachodnia część budynku posiada 14 pięter pod wynajem, a wschodnia — 15. Oferowane powierzchnie połączone są z zielonymi tarasami i balkonami z przodu budynku, które pomagają tworzyć przyjemne środowisko pracy.


Do dyspozycji najemców znajduje się 200 miejsc postojowych w trzykondygnacyjnym parkingu podziemnym. Budynek posiada certyfikat ekologiczny LEED, a wśród jego najemców znajdują się firmy Marsh & McLennan Companies (MMC) i Omnitec.


Projekt architektoniczny obiektu przygotowała pracownia Bose International Planning and Architecture.


„Przy tworzeniu wszystkich naszych projektów zwracamy szczególną uwagę na otoczenie, w którym dany budynek ma powstać. W przypadku biurowca Nimbus mamy do czynienia z kontekstem miejskim, co oznacza: wiele budynków biurowych, prawie żadnych terenów zielonych i kilka drzew. Naszym zamiarem było stworzenie ciepłego kontrastu. Przede wszystkim, "zielony" aspekt był dla nas ważny. Dlatego zdecydowaliśmy się na projekt, którego transparentne szklane elementy oraz tarasy zapewnią odpowiednią ilość naturalnego światła i dobrą atmosferę pracy”

Marek Tryzybowicz, architekt Bose International Planning and Architecture.

GALERIA
OPINIE
„Bardzo podobają mi się zaokrąglone rogi tego obiektu, które sprawiają, że biurowiec naprawdę się wyróżnia. Budynek wygląda bardzo elegancko i nowocześnie.
Ładna architektura, pasuje do sąsiadów, a jednocześnie podnosi poprzeczkę innym deweloperom.”
„Monolityczna bryła budynku została przełamana łącznikiem z zielonymi tarasami, obiekt estetycznie komponuje się z sąsiednim budynkiem.”
„Nowoczesna bryła, pięknie wkomponowana w otoczenie. Z daleka widać wysoką jakoś wykonania.”
„The best office projecet on the market! Very good quality, nice and efficient design, good location.”
„Bo projekt jest inny niż wszystkie!”
„This is how an office building in 2015 should look like, of course also from the technical point of view.”