Nowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoEcho Investment logoCity Space logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoPRO-INVEST S.A. logoALLCON INVESTMENT logoCOTEX Office Centre logoWOMAK HOLDING logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoBREMA Sp. z.o.o. logoCHB14 logoTorus logoArchicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoHexagon logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoDorbud S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTriGranit Corporation logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoSawig Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

INWESTYCJE, ARCHITEKTURA, PRODUKTY - Polski rynek biurowy 2013

Partnerzy wydania
alchemia2 logo
Alufire logo
Aluprof S.A. logo
APA Wojciechowski logo
Apama logo
ARCHE Sp. zo.o. logo
Archicom logo
Armstrong Building Products B.V. sp.z o.o. logo
Balma logo
Botanica Residence logo
brukbet logo
cofely logo
Colliers International logo
Creoconcept logo
CUSHMAN & WAKEFIELD logo
Descont logo
DEVCO Sp. z.o.o. logo
DOM.developer logo
Ekolan logo
Elektronika logo
EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
FABRYKA MEBLI BIUROWYCH MASSONI logo
Forbo Flooring Systems Polska logo
garnizon logo
Ghelamco Poland logo
Greenwings Offices Sp. z o.o. logo
H+H Polska logo
HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Immobillo Group logo
Jones Lang LaSalle logo
MEDIA HUB logo
Nowy Styl Group logo
nowy swiat logo
Okre Development logo
PGE logo
phn logo
Pod Papugami logo
Restauracja Malinowy Ogród Wojciech Utschik logo
rosenberg logo
Scandale Royal logo
Skanska Property Poland Sp. z.o.o logo
Sowa & Przyjaciele Sp. z o.o. logo
spie logo
stegu logo
tensor logo
Towarzystwo Urbanistów Polskich logo
vantage logo
warsaw spire logo
west forum logo
WSC Archicad logo
zieleniak logo
Rok 2013 cechował się zauważalną stagnacją gospodarczą. Wysokie bezrobocie, duża liczba bankructw, zła sytuacja w systemie opieki zdrowotnej oraz wciąż wymagająca modernizacji infrastruktura drogowa wzbudzały, zresztą nie po raz pierwszy, wiele dyskusji.

Jak i czy w ogóle nastroje te wpływały na sektor biurowy? Zaskoczyć mogą rekordowe wyniki, odnotowane zarówno pod względem podaży nowych powierzchni biurowych, jak i popytu na nie. Aktywność deweloperów i inwestorów widoczna jest nie tylko w Warszawie, największym polskim rynku biurowym, ale także na rynkach regionalnych.


Budowę nowych obiektów biurowych napędza szczególnie sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Firmy z branż BPO, SSC, ITO oraz R&D coraz chętniej lokują swoje centra właśnie w Polsce. Atutami są dla nich wykwalifikowane zasoby kadrowe, zachęty od władz poszczególnych miast, możliwość obniżenia kosztów działalności, a także atrakcyjne powierzchnie biurowe.


Jak kształtowała się sytuacja w 2013 r. w sektorze biurowym w poszczególnych miastach Polski? Jak wyglądają prognozy na kolejne lata? Czy rynek, będący pod presją stagnacji gospodarczej w Europie, będzie w stanie przyjąć tak wysoki wolumen zasobów biurowych, ukończonych w ubiegłym roku czy będących obecnie w budowie? 


Te i inne informacje mogą przeczytać Państwo w publikacji e-biurowce „Inwestycje – Architektura – Produkty. Rynek biurowy w 2013 roku”


Zapraszamy do pobrania pełnej wersji publikacji!

ZOBACZ WYDANIE >>>>

mantra