Dorbud S.A. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSchüco International Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoKwiaty dla biura logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSpectra Development logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoPorto Office B Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoLC Corp S.A. logoCHB14 logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMoonoffice Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoOnyx Business Point logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

INWESTYCJE, ARCHITEKTURA, PRODUKTY - Polski rynek biurowy 2013

Partnerzy wydania
alchemia2 logo
Alufire logo
Aluprof S.A. logo
APA Wojciechowski logo
Apama logo
ARCHE Sp. zo.o. logo
Archicom logo
Armstrong Building Products B.V. sp.z o.o. logo
Balma logo
Botanica Residence logo
brukbet logo
cofely logo
Colliers International logo
Creoconcept logo
CUSHMAN & WAKEFIELD logo
Descont logo
DEVCO Sp. z.o.o. logo
DOM.developer logo
Ekolan logo
Elektronika logo
EURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logo
FABRYKA MEBLI BIUROWYCH MASSONI logo
Forbo Flooring Systems Polska logo
garnizon logo
Ghelamco Poland logo
Greenwings Offices Sp. z o.o. logo
H+H Polska logo
HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Immobillo Group logo
Jones Lang LaSalle logo
MEDIA HUB logo
Nowy Styl Group logo
nowy swiat logo
Okre Development logo
PGE logo
phn logo
Pod Papugami logo
Restauracja Malinowy Ogród Wojciech Utschik logo
rosenberg logo
Scandale Royal logo
Skanska Property Poland Sp. z.o.o logo
Sowa & Przyjaciele Sp. z o.o. logo
spie logo
stegu logo
tensor logo
Towarzystwo Urbanistów Polskich logo
vantage logo
warsaw spire logo
west forum logo
WSC Archicad logo
zieleniak logo
Rok 2013 cechował się zauważalną stagnacją gospodarczą. Wysokie bezrobocie, duża liczba bankructw, zła sytuacja w systemie opieki zdrowotnej oraz wciąż wymagająca modernizacji infrastruktura drogowa wzbudzały, zresztą nie po raz pierwszy, wiele dyskusji.

Jak i czy w ogóle nastroje te wpływały na sektor biurowy? Zaskoczyć mogą rekordowe wyniki, odnotowane zarówno pod względem podaży nowych powierzchni biurowych, jak i popytu na nie. Aktywność deweloperów i inwestorów widoczna jest nie tylko w Warszawie, największym polskim rynku biurowym, ale także na rynkach regionalnych.


Budowę nowych obiektów biurowych napędza szczególnie sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Firmy z branż BPO, SSC, ITO oraz R&D coraz chętniej lokują swoje centra właśnie w Polsce. Atutami są dla nich wykwalifikowane zasoby kadrowe, zachęty od władz poszczególnych miast, możliwość obniżenia kosztów działalności, a także atrakcyjne powierzchnie biurowe.


Jak kształtowała się sytuacja w 2013 r. w sektorze biurowym w poszczególnych miastach Polski? Jak wyglądają prognozy na kolejne lata? Czy rynek, będący pod presją stagnacji gospodarczej w Europie, będzie w stanie przyjąć tak wysoki wolumen zasobów biurowych, ukończonych w ubiegłym roku czy będących obecnie w budowie? 


Te i inne informacje mogą przeczytać Państwo w publikacji e-biurowce „Inwestycje – Architektura – Produkty. Rynek biurowy w 2013 roku”


Zapraszamy do pobrania pełnej wersji publikacji!

ZOBACZ WYDANIE >>>>

mantra