Giant

Biznes pełen kolorów

|
Tęczowy Biurowiec w Krakowie
Tęczowy Biurowiec w Krakowie
W nowoczesnej architekturze biurowej nie ma kryzysu. Powstają nowe, interesujące obiekty, które potrafią wprawić w zachwyt lub zdumienie. Przykłady znaleźć można nie tylko w Warszawie, ale również w miastach regionalnych, w tym w Krakowie.

W stolicy Małopolski odszukać można wiele przykładów oryginalnej, niesztampowej architektury, charakteryzującej powstające i istniejące obiekty biurowe. Wspomnieć można chociażby o biurowcu Avatar przy ulicy Lea, Centrum Biurowym Vinci przy ulicy Opolskiej czy budynku biurowym przy ul. Dekerta 18. Inwestorzy dbają, by ich projekty wtapiały się w tkankę miejską i ją urozmaicały. Najnowsze trendy kierują się głównie w stronę wykorzystania szkła jako materiału elewacyjnego, lecz należy podkreślić, iż architekci nie używają go bezrefleksyjnie. Krakowska architektura charakteryzuje się interesującymi połączeniami materiałów i kształtów, dzięki czemu nie jest nudna i banalna.

Zważywszy na dużą ilość istniejącej, starszej zabudowy w Krakowie, architekci zmierzyć się muszą z wyzwaniem połączenia jej z nowoczesnymi formami. Bardzo odważnie dokonali tego projektanci pod kierownictwem Romualda Loeglera z Atelier Loegler, którzy stworzyli projekt Tęczowego Biurowca, obiektu otwartego w 2003 roku przy ulicy Lea 124.

Nagrodzona architektura

Tęczowy Biurowiec, należący do Grupy Solidex, jest intrygującym połączeniem niskiej bryły obiektu z 1965 roku z nowoczesną, pięciokondygnacyjną konstrukcją, osłoniętą elewacją stworzoną ze szkła i aluminium. Imponująca architektura budynku polega na dużych przeszkleniach, dzięki którym zapewniony jest maksymalny dostęp światła dziennego. Na tle innych obiektów biurowych projekt wyróżnia się kolorowymi przysłonami słonecznymi opasającymi zarówno starą, jak i nową część biurowca. Atmosfera ciszy i spokoju gwarantowana jest przez wpisanie budynku w otaczające go wysokie drzewa, które, odbijając się w szklanej elewacji, maksymalizują efekt kolorystyczny.

Architektoniczny zmysł wykorzystany podczas projektowania i realizacji Tęczowego Biurowca został nagrodzony przez Ministra Infrastruktury Nagrodą III Stopnia za rok 2003. Ponadto obiekt został nominowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich do Nagrody Roku 2002.

Wysoki standard

Tęczowy Biurowiec oferuje 4500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Najemcy korzystać mogą z dodatkowych funkcji dostępnych w obiekcie, takich jak sauna i fitness oraz lokale gastronomiczne i  zaplecze socjalno-sanitarne, spełniające normy europejskie.

Atutem powierzchni w Tęczowym Biurowcu jest możliwość jej swobodnego wykreowania, dzięki otwartemu planowi pięter i ich zróżnicowanej wielkości. Użytkownicy mogą wykreować przestrzeń zarówno w systemie open space, jak i w formie układu gabinetowego. W budynku zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zaawansowane systemy zarządzania oraz nowoczesne systemy instalacji. Najwyższy standard wykończenia gwarantowany jest przez wysokiej jakości materiały. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Dodatkowym atutem biurowca jest brak wszelkich barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze znajduje się reprezentacyjna recepcja, natomiast IV piętro biurowca przeznaczone zostało pod profesjonalne centrum szkoleniowo-konferencyjne, gdzie z obszernego tarasu obserwować można widok na Sikornik i Kopiec Kościuszki.

Podstawowym czynnikiem, który brano pod uwagę podczas projektowania obiektu, było bezpieczeństwo. W budynku znajduje się system podwyższonych podłóg krytych panelami wykładzin, dzięki czemu możliwy jest swobodny dostęp w celu zmiany konfiguracji kabli, linii telefonicznych, elektrycznych i danych.

Budynek dla wymagającego najemcy

Tęczowy Biurowiec adresowany jest przede wszystkim do firm z branży usług profesjonalnych i outsourcingowych. Obiekt spełnia też wysokie wymagania sektora usług finansowych, rynku nieruchomości, przedsiębiorstw budowlanych oraz technologicznych. Obecnie wolnych jest łącznie prawie 2000 mkw. powierzchni.


0.0
Napisz pierwszy komentarz