Giant

Ekskluzywny biurowiec

|
Biurowiec Piastowska 44 w Krakowie
Biurowiec Piastowska 44 w Krakowie
Większość powstających obecnie nowoczesnych realizacji oferuje duże przestrzenie biurowe, systemy open space, a to wszystko w otoczeniu największych ulic w mieście. Część najemców poszukuje jednak kameralnych inwestycji położonych w spokojnej zielonej okolicy.

Kto poszukuje mniejszych, eleganckich powierzchni biurowych w cichej, spokojnej lokalizacji? Zazwyczaj są to firmy świadczące usługi prawne lub doradcze, pracownie projektowe albo nowoczesne młode firmy z dużym potencjałem. Obecne trendy rozwijają się w kierunku większych, przeszklonych biurowców oferujących najczęściej spore powierzchnie open space. W mieście jednak można znaleźć miejsca, które usatysfakcjonują mniejszych lub bardziej ekskluzywnych najemców. Dobrym przykładem jest biurowiec Piastowska 44, zlokalizowany w atrakcyjnej dzielnicy Krowodrza w Krakowie.

Lokalizacja świadczy o prestiżu

Biurowiec, należący do firmy SOLIDEX, umiejscowiony jest przy ulicy przecinającej ruchliwą ulicę Armii Krajowej. Jednocześnie jednak lokalizacja ta znajduje się w otoczeniu zieleni, w cichej, spokojnej okolicy, co gwarantuje pracownikom komfortowe warunki pracy.

Obiekt Piastowska 44 jest również usytuowany w sercu tzw. miasteczka studenckiego, które charakteryzuje się dobrymi połączeniami komunikacyjnymi – autobusowymi i tramwajowymi – z innymi rejonami miasta. W otoczeniu biurowca znajdują się takie punkty usługowe jak stacja paliw oraz budynki handlowe i usługowe. Sąsiedztwem Piastowskiej 44 są także inne biurowce i liczne ośrodki akademickie.

Dodatkowo, bliska odległość autostrady A4 gwarantuje szybkie połączenie z różnymi częściami kraju, a na swobodną komunikację z innymi miastami w Europie pozwala oddalony o niecały kwadrans jazdy samochodem Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.

Trochę historii

Potencjał opuszczonego budynku znajdującego się przy ulicy Piastowskiej 44 dostrzegła firma SOLIDEX – w 1991 roku postanowiła zainwestować w obiekt, który wówczas nie posiadał nawet dachu. Obecnie powierzchnie biurowe znajdujące się w obiekcie są dostępne dla najemców.

Kameralne rozwiązania

Obiekt Piastowska 44 to stylizowane modernizmem, kameralne rozwiązanie architektoniczne, które znacznie odbiega od wielkopowierzchniowego obrazu obecnie powstających biurowców. W obiekcie znajdują się cztery niezależne lokale biurowe, które wykonane zostały z dbałością o każdy szczegół. Wykończenie charakteryzuje się wysoką jakością – wykorzystane zostały takie materiały jak bambusowe podłogi czy drewniana stolarka okienna z drzewa tropikalnego.

Każdy z oferowanych lokali przeznaczony jest do adaptacji na ekskluzywne kancelarie i biura projektowe lub też dla rozwijającej się, nowoczesnej firmy. Dzięki częściowemu wykończeniu pozwalają na swobodę późniejszej aranżacji. Na piętrach znajdują się biura o powierzchni 110 mkw., a na parterze – lokal usługowy oferujący 75 mkw., w którym powstać może np. salon fryzjerski lub biuro podróży.

Kraków – miasto atrakcyjne dla inwestorów

Firma SOLIDEX od 1990 roku zajmuje się projektowaniem, budową i utrzymaniem systemów sieciowych dowolnej skali i złożoności, przeznaczonych dla każdego sektora gospodarki.

Inwestor podkreśla, iż czynnikami, które wpływają na atrakcyjność miasta w segmencie biurowym, są między innymi warunki na rynku pracy oraz wsparcie Centrum Obsługi Inwestora oferowane firmom zainteresowanym inwestowaniem i realizacją obiektów biurowych. Dodatkowo, w Krakowie systematycznie poprawia się stan infrastruktury drogowej, a samo miasto uznawane jest za stolicę miast regionalnych.

SOLIDEX udowadnia, że na obecnym rynku istnieje miejsce zarówno dla kameralnych obiektów, takich jak Piastowska 44, jak i dla większych, których przykładem może być niezwykle charakterystyczny Tęczowy Biurowiec, również należący do firmy.


0.0
Tagi: Solidex SA
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Michał K. :
Ciekawa inwestycja, kameralny obiekt, ale ładnie się prezentuje.
5 czerwca 2013 16:00