Giant

Świąteczne biurowce

|
Świąteczne ozdoby przed wejściem do biurowca Eurocentrum Office Complex w Warszawie
Dekoracje Eurocentrum Office Complex utrzymane są w czerwonej kolorystyce
Wraz z początkiem grudnia nasze otoczenie zmienia się nie do poznania. Świąteczne akcenty pojawiają się niemal wszędzie – na mieście i w domu, w szkołach i w sklepach. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w tym okresie wyglądają biurowce.

O świąteczne dekoracje wewnątrz i zewnątrz obiektów biurowych zapytaliśmy wielu deweloperów. Choć nie dla wszystkich temat wydał się oczywisty, udało nam się zebrać kilkanaście zdjęć, prezentujących świąteczne akcenty wewnątrz i zewnątrz biurowców, a nawet... na placach budowy.

 

Jednym z obiektów, w których pojawiły się świąteczne ozdoby jest niedawno oddany do użytku Eurocentrum Office Complex. Dla Grupy Capital Park niezwykle ważne jest stworzenie dla wszystkich użytkowników Eurocentrum Office Complex przyjaznej i klimatycznej atmosfery. Choć staramy się to robić na co dzień, poprzez wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom najemców, to zależało nam, aby wszyscy użytkownicy obiektu poczuli się wyjątkowo także w okresie przedświątecznym. Biurowiec to przede wszystkim miejsce pracy i spotkań biznesowych, dlatego też nie chcieliśmy wykorzystywać zbyt oczywistych, świątecznych symboli, takich jak święty mikołaj, wszechobecne gwiazdki czy standardowa choinka – komentuje Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna grupy Capital Park – właściciela inwestycji.

 

Efektem przyjętych przez dewelopera założeń stały się dekoracje utrzymane w czerwonej kolorystyce, kontrastującej z naturalną zielenią ścian, szkłem, stalowymi elementami konstrukcji budynku i grafitowym kamieniem. Ozdoby pojawiły się również na zewnątrz – to wielkie, czerwone bombki, których kontynuację – po wejściu do budynku – stanowią różnej wielkości, czerwone ozdoby świąteczne, zawieszone na suficie, po obu stronach wysokiego na trzy piętra holu głównego. Uzupełnieniem świątecznego wystroju stały się grafitowe donice z najbardziej charakterystycznymi dla Bożego Narodzenia roślinami – czerwonymi gwiazdami betlejemskimi.

 

Pierwsze święta Bożego Narodzenia obchodzi też kompleks Silver Tower Center we Wrocławiu. Tu dekoracje w postaci nietypowych, białych choinek pojawiły się w ogólnodostępnej części hotelowo-konferencyjnej.

 

Ze względu na nowoczesną sylwetkę budynku elegancką, szklaną fasadę, podzieloną na pionowe, wyraźne profile, dynamizujące całą bryłę – nie było potrzeby rozwieszania okazjonalnych iluminacji. Ważne było, aby nie zepsuć nowoczesnego i eleganckiego kształtu całego budynku – wyjaśnia Aleksandra Sikora, Project Manager Silver Tower Center. Nie znaczy to wcale, że w Silver Tower Center zrezygnowaliśmy ze świątecznych dekoracji. Ustawione w ogólnodostępnej części srebrzystobiałe choinki wyglądają tak, jakby właśnie zostały przywiezione z ośnieżonego lasu. Nie są obwieszone bombkami – chodziło o to, aby współgrały z aranżacją przestrzeni, w której dużą rolę odgrywają geometryczne wzory i żywe barwy oraz kontrasty: czerwień, pomarańcz, czerń i biel. Szczególnie intrygująco prezentuje się zestawienie białych choinek z wykładziną w czarno-białe zygzaki. Drzewka pięknie wyglądają także wieczorem, w rozproszonym świetle, można je również oglądać z zewnątrz, od strony placu przed Silver Tower Center – opowiada Aleksandra Sikora.

 

Nieco świątecznego klimatu do swoich inwestycji postanowili wprowadzić też inni deweloperzy. Zachęcamy do obejrzenia inspirującej galerii, w której przedstawiamy przyozdobione biurowce.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz