Zamroź szyby w domu i biurze!

Folia mrożona Ikonos - wzór linie (fot. Główka Pracuje)
Folia mrożona Ikonos - wzór linie (fot. Główka Pracuje)
Gdy za oknem upał, chętnie wspominamy zimowe dni. Oczywiście te prawdziwie zimowe, kiedy śnieg skrzypi pod butami, a szyby są pokryte zmrożonymi kryształkami lodu. To arcydzieło Matki Natury! Nie trzeba czekać na ujemne temperatury, by na szybach pojawił się szron. Z pomocą nadchodzi folia mrożona!

 

Jak się z nią obchodzić?

Decydując się na wyklejenie szyby w domu możemy kupić folię z metra (ok. 40 zł/metr bieżący). Przed montażem wymierzamy powierzchnię i przycinamy folię. Następnie dokładnie myjemy szybę, wycieramy do sucha i spryskujemy płynem do montażu. Rozdzielamy folię od warstwy ochronnej i zaczynamy przyklejać ją od środka szyby. Ostrożnie przygładzamy folię na pozostałej powierzchni i wyprowadzamy na brzegi powstałe bąbelki za pomocą rakli. Żeby uniknąć zarysowań w ostatnim kroku, warto spryskać zewnętrzną stronę folii. Jak widać montaż nie jest bardzo skomplikowany, jednak wymaga dużej precyzji i polecany jest wprawionym majsterkowiczom.

W przypadku aplikacji na szyby służbowe, zazwyczaj zależy nam na nietypowych kształtach lub napisach. Tych, o ile mają być idealnie równe, nie sposób wyciąć ręcznie – potrzebny jest ploter. Gdy każda literka stanowi osobny element, niezwykle trudno przykleić je w idealnie prostej linii, przy zachowaniu jednakowych odstępów, nie wspominając już o odpowiednim umiejscowieniu na dużej szklanej powierzchni. Do tego potrzebne jest spore doświadczenie i profesjonalna technika. Niestety nie każdy dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, dlatego szybciej i bezpieczniej jest zlecić to zadanie specjaliście. Bądźmy jednak czujni przy wyborze firmy, ponieważ nie każdy zasługuje na miano fachowca. Pamiętajmy też, że większa firma nie zawsze idzie w parze z lepszą jakością. Niejednokrotnie mają one mnóstwo zleceń i mało czasu, przez co zdarzają się „fuszerki”, a potem klient zostaje sam z problemem. W pierwszej kolejności warto się rozejrzeć i dokładnie poznać portfolio wykonawców.

 

Zapamiętaj!

Folia mrożona to:

- bardzo wdzięczny materiał z szerokim wachlarzem zastosowań;

- designerskie rozwiązanie do wnętrz i na zewnątrz;

- dobra cena, trwałość, komfort i elegancja;

- łatwa aplikacja w domu i możliwość usunięcia w każdej chwili;

- fachowy montaż w przestrzeniach służbowych - postaw na profesjonalistów (tj. Główka Pracuje).

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz