Giant

Pierwszy Office Inspiration Point w Lublinie

Office Inspiration Point, Grupa Nowy Styl, fot. materiały prasowe
Office Inspiration Point, Grupa Nowy Styl, fot. materiały prasowe
Dynamiczny rozwój rynku biurowego w Lublinie zachęcił Grupę Nowy Styl, europejskiego lidera w zakresie rozwiązań meblowych dla biur, do rozszerzenia działalności w tym mieście.

W biurowcu CZ Office Park przy ul. Nałęczowskiej firma otworzyła swój pierwszy Office Inspiration Point. Obiekt będzie miejscem spotkań, w którym firma chce prowadzić dyskusje oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem, jednocześnie nowy punkt na mapie Lublina stanowi ekspozycję najnowocześniejszych rozwiązań meblowych w atrakcyjnych aranżacjach.

Lublin mając 204 000 mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych jest 7. co do wielkości rynkiem w Polsce. Wskaźnik pustostanów wyniósł na koniec 2018 r. ponad 15 proc. Oznacza to, że w mieście od ręki dostępna jest powierzchnia biurowa dla inwestorów zainteresowanych natychmiastową transakcją. Szybkie tempo rozwoju tej branży Lublina sprawia, że coraz więcej nowych inwestorów wybiera nasze miasto jako miejsce realizacji swoich planów biznesowych, tworząc tym samym nowe miejsca pracy – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Projekt  Office Inspiration Point

 

Przyczynkiem do powstania Office Inspiration Point w Lublinie był ogromny sukces Office Inspiration Centre w Krakowie. W listopadzie 2017 r. Grupa Nowy Styl stworzyła miejsce, które było czymś więcej niż flagowym showroomem. Wybór Lublina do lokalizacji kolejnego punktu nie był przypadkowy.

Zauważamy dynamiczny rozwój rynku powierzchni biurowej w Lublinie. Dotychczas byliśmy obecni na tym rynku głównie poprzez sieć naszych dystrybutorów. Teraz zdecydowaliśmy się na stałą, fizyczną obecność, stąd Office Inspiration Point, który powstał w największym centrum biurowym w Lublinie, CZ Office Park przy ul. Nałęczowskiej 14 – mówi Sebastian Osuch, Dyrektor Miast Regionalnych w Grupie Nowy Styl.

Doceniając potencjał rynku lubelskiego i chcąc być bliżej klientów, Grupa Nowy Styl postanowiła właśnie w Lublinie uruchomić pierwszy Office Inspiration Point, lokalny odpowiednik krakowskiego Centrum.

Nasza firma działa na całym świecie, jednak rozwijając się globalnie, zawsze myślimy lokalnie. Chcemy być blisko klientów, umożliwiając im łatwy dostęp do inspiracji oraz wiedzy z zakresu aranżowania przestrzeni pracy. W Office Inspiration Point nasi klienci będą mogli znaleźć pomysły dla swoich organizacji. Będą tu także mieli okazję porozmawiać z nami o funkcjonalnych i nowoczesnych przestrzeniach pracy – dodaje Przemysław Bojar, Manager Regionu oraz główny gospodarz lubelskiego Office Inspiration Point.

Praca w Office Inspiration Point

 

Przestrzeń Office Inspiration Point została podzielona na strefy pracy indywidualnej przy biurku oraz strefy spotkań formalnych i nieformalnych. Można tu m.in. przetestować krzesła biurowe z nowoczesnymi mechanizmami dostosowującymi się do różnych potrzeb użytkowników, biurka z elektryczną regulacją wysokości umożliwiające pracę w systemie siedzącym i stojącym, czy też zobaczyć dwa różne rozwiązania do stref spotkań – wysoki stół zlokalizowany w otwartej przestrzeni lub formalną salę spotkań wyposażoną w tradycyjny stół i wygodne krzesła konferencyjne. Z wykorzystaniem wiedzy i najnowszych trendów aranżacyjnych firma jest w stanie tworzyć unikalne przestrzenie, wspierające nowy styl pracy.

Potencjał lubelskiego rynku biurowego

 

W ciągu ostatniego roku, w Lublinie przybyło blisko 27 000 mkw. nowej powierzchni biurowej. Symboliczny próg ponad 200 000 mkw. udało się przekroczyć dzięki ostatnim trzem dużym inwestycjom w mieście. Największym z biurowców oddanych do użytku w ubiegłym roku był biurowiec przy ul. Spokojnej 2, wybudowany przez firmę Orion. Powstało tu ponad 18 500 mkw. nowoczesnych biur oraz lokale usługowe o powierzchni przekraczającej 3600 mkw. Kolejnymi są biurowce u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej, wzniesione przez spółkę Centrum Zana, w których oddano do użytku 3500 mkw., a także budynek pod nazwą Point 75, który został oddany do użytku w ostatnim tygodniu grudnia przez lubelską spółkę firmę K-Investment. Obiekt ten ma ponad 1800 mkw. powierzchni biurowej i znajduje się przy al. Spółdzielczości Pracy.


0.0
Tagi: Nowy Styl
Napisz pierwszy komentarz