Giant

Wyjątkowe biuro Clariant w łódzkim kompleksie Monopolis

|
Biuro Clariant w łódzkim Monopolis, źródło: materiały prasowe Nowy Styl
Monopolis – perła rewitalizacji w sercu Łodzi, łącząca wynajem nowoczesnych biur i lokali użytkowych. Postindustrialne wnętrza, pełne stuletniej cegły i najnowocześniejszej technologii oraz rozwiązań meblowych. To właśnie tam mieści się biuro firmy Clariant.

Biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant zostało ulokowane w jednej z najciekawszych inwestycji biurowych w Łodzi. Monopolis to miasto w mieście – niepowtarzalny projekt łączący w sobie funkcję biurową, usługową, kulturalną oraz gastronomiczną. Firma zyskała ponad 4 tys. mkw. powierzchni, na której znalazły się różnorodne sale spotkań, gabinety, open space i wiele innych stref spierających użytkowników biura w ich codziennej pracy. W urządzaniu nowej przestrzeni dla firmy Clariant, pomógł Nowy Styl – doświadczony ekspert w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej.

W kompleksie Monopolis nie brakuje oryginalnych elementów architektury. Stuletnie ceglane ściany, kolebkowy sufit oraz zróżnicowane oświetlenie. Do tak wyrazistych wnętrz należało dobrać meble w stonowanych kolorach. Clariant zdecydował się na jasnoszare biurka z panelami tapicerowanymi, oddzielającymi stanowiska pracy, oraz ergonomiczne krzesła Sail z opatentowanym mechanizmem Glide-Tec, który umożliwia dostosowanie parametrów do potrzeb użytkownika. Użyte szarości sprawiają, że meble nie są krzykliwe, lecz podkreślają piękno i postindustrialny charakter wnętrza.

Sale spotkań z kolei zaaranżowano w różnorodny sposób, mając na uwadze specyfikę spotkań i liczbę osób biorących w nich udział. W biurze Clariant znajdziemy również nieformalne strefy relaksu z fotelami o domowym charakterze oraz przestrzeń kawiarnianą. Utworzono także kilka gabinetów, których bohaterami są ekskluzywne biurka gabinetowe z linii eRange, wykonane z forniru z dodatkami ze szkła i skóry. Świetnie wpisują się one w postindustrialny charakter biura, jednocześnie tworząc komfortowe miejsce pracy dla kadry zarządzającej.

Zobacz więcej zdjęć tej realizacji, klikając tutaj.


 


5.0
Napisz pierwszy komentarz