Giant

Prestiżowe targi Salone del Mobile w Mediolanie

art. sponsorowany
Forbo Flooring zaprasza na Salone del Mobile w Mediolanie
Forbo Flooring zaprasza na Salone del Mobile w Mediolanie
Firma Forbo Flooring zaprasza do obejrzenia instalacji w Pawilonie holenderskim podczas targów Salone del Mobile w Mediolanie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także podczas tegorocznej edycji prestiżowych targów Salone del Mobile, odbywających się w dniach 9-14 kwietnia, w całym Mediolanie organizowane będą równoległe wydarzenia związane ze wzornictwem, architekturą i sztuką. Jednym z nich jest tzw. Pawilon holenderski (Masterly Dutch Pavilion) – wystawa poświęcona holenderskiemu designowi i kunsztowi rzemieślniczemu, odbywająca się w okazałym Palazzo Francesco Turati. W tym roku jednym z uczestników tej prestiżowej imprezy będzie firma Forbo Flooring, wiodący producent wykładzin.

 

Towarzyszący targom Salone del Mobile Pawilon holenderski organizowany jest już po raz piąty. Wystawa, sponsorowana przez holenderski rząd oraz tamtejszą radę turystyczną, odbywa się w imponujących wnętrzach Palazzo Frances Turati, które zapewniają wydarzeniu niezwykłą oprawę. Tegoroczna ekspozycja poświęcona będzie Rembrandtowi, jako że rok 2019 w Holandii ogłoszono rokiem tego wybitnego malarza. Obok licznych projektantów i artystów udział weźmie w niej także firma Forbo Flooring, która zaprezentuje swoje produkty inspirowane dziełami holenderskiego mistrza: wykładziny linoleum z kolekcji Marmoleum oraz wykładziny flokowane Flotex.

 

Podłogi inspirowane dziełami Rembrandta

 

Linoleum jako wykładzina ze 150-letnią historią wykorzystuje wiele technik rzemieślniczych używanych przez holenderskich malarzy tworzących w XVII w. Artyści i projektanci od wieków odwołują się do prac Rembrandta, wprowadzając do swoich projektów rozwiązania inspirowane jego dziełami. Tak było również w przypadku firmy Forbo, która na prezentowanych wykładzinach odtworzyła obrazy, ryciny i rysunki holenderskiego mistrza. Kolorystyka, struktura i faktura dzieł Rembrandta stanowiły inspirację dla twórców kolekcji Marmoleum. Tak powstała podłoga, w której aż osiem ciepłych, głębokich odcieni może być połączonych w jeden wzór, tworząc intrygującą całość, w której główną rolę odgrywają detale. Kolekcja Marmoleum zostanie wyeksponowana w formie 3-metrowych kolumn. Swoją kolorystyką będą one nawiązywały do wybranych obrazów holenderskiego mistrza nadrukowanych cyfrowo na ułożonych pod nimi wykładzinach Flotex Vision. Ten wyjątkowy produkt to miękka, komfortowa wykładzina dywanowa, na której można stworzyć wysokiej jakości nadruki, uzyskując tym samym spersonalizowane projekty. Rozwiązania firmy Forbo, które zostaną przedstawione w ramach Pawilonu holenderskiego, będą stanowiły spektakularną prezentację związku między obrazami Rembrandta i sposobem, w jaki zastosował on kolor, strukturę, szczegół i wrażliwość dotykową, wykorzystując pigmenty i materiały, które dziś stanowią esencję procesu tworzenia linoleum.

 

Instalację firmy Forbo w imponujących wnętrzach mediolańskiego Palazzo Frances Turati można będzie podziwiać od 9 do 14 kwietnia. W tych dniach wystawa będzie czynna codziennie, w następujących godzinach: wtorek 11:00 - 17:00, środa 11:00 - 22:00, czwartek - sobota 11:00 - 19:00, niedziela 11:00 - 16:00. Impreza odbędzie się równolegle z Salone del Mobile – największymi targami mebli, designu i wyposażenia wnętrz.

Dodatkowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Forbo.

Informacje na temat wykładzin Marmoleum oraz Flotex, a także przykłady realizacji są dostępne na: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/.

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz