Giant

IMMOFINANZ - umowy na ponad 21 000 mkw.

myhive, fot. materiały prasowe Immofinanz
myhive, fot. materiały prasowe Immofinanz
Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, rozpoczął bieżący rok od „mocnego uderzenia”, podpisując w pierwszym kwartale umowy w ramach swoich warszawskich nieruchomości na ponad 21 000 mkw.

Około 40 proc. z nich odnosi się do nowych najemców lub ekspansji obecnych, wynajmujących powierzchnie w budynkach IMMOFINANZ, natomiast pozostałe 60 proc. to przedłużenia bieżących kontraktów. Od strony struktury portfela, umowy zostały podpisane zarówno dla budynków objętych marką myhive, jak i kompleksu EMPARK Mokotów Business Park.

 

Wśród nowych najemców w portfelu IMMOFINANZ znalazła się m.in. Devire Services, tj. międzynarodowa firma oferująca usługi rekrutacji, executive search, outsourcingu i employer brandingu. W ramach podpisanego kontraktu Devire wynajął niemal 1900 mkw. w położonym przy Alejach Jerozolimskich, myhive Equator. Nowych najemców pozyskały także inne budynki myhive, tj. myhive Crown Tower, do którego na powierzchnię niemal 950 mkw. wprowadziła się firma analityczna Sportradar Polska oraz myhive Brama Zachodnia, gdzie na ponad 700 mkw. swoje biuro otworzy reprezentujący sektor logistyczny – Abakus Logistics.

 

Największa prolongacja podpisana w pierwszym kwartale dotyczy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – najemcy myhive Equator, który przedłużył swój najem w tym budynku na powierzchni ponad 9000 mkw.

Ponadto przedłużenie swojej umowy w budynku Saturn, będącym częścią EMPARK Mokotów Business Park, podpisała także firma Henkel. Ten jeden z najbardziej znanych producentów kosmetyków, klejów, środków piorących i czystości pozostanie na aktualnie zajmowanej w tej nieruchomości powierzchni.

 

Rozpoczęliśmy nasz rok w sektorze biurowym w Polsce od przysłowiowego „wysokiego C”. Dzięki naszej strategii orientacji na klienta, która dotyczy całego portfela nieruchomości IMMOFINANZ możemy pochwalić się tak znaczącymi umowami. Co więcej, to wszystko co oferujemy naszym najemcom ponad sam wynajem powierzchni – czyli cały szereg udogodnień gwarantowanych w ramach marki myhive, czy też bogatą ofertę usług dodatkowych, z której można skorzystać w mokotowskim EMPARK-u, powoduje, że z jednej strony nasi klienci chętnie pozostają z nami, a z drugiej jesteśmy niezmiennie atrakcyjni dla nowych firm – skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz