Giant

IMMOFINANZ sadzi kolejne drzewa i obejmuje opieką łącznie 30 dębów na warszawskim Służewiu

|
IMMOFINANZ sadzi drzewa na warszawskim Służewiu
IMMOFINANZ sadzi drzewa na warszawskim Służewiu
IMMOFINANZ poprzez swoją markę biurową myhive zrealizował kolejny z ekologicznych projektów, sadząc na terenie warszawskiej Dolinki Służewieckiej i obejmując trzyletnią opieką łącznie 30 ponad trzymetrowych dębów.

Projekt ten został zrealizowany w ramach jednego z łącznie 20 „eko zobowiązań” określonych  w ramach inicjatywy Climate Leadership Powered by UN Environment Programme, do którego IMMOFINANZ w Polsce przystąpiło z myhive w ubiegłym roku. Jest to także kolejna inicjatywa potwierdzająca nową strategię zrównoważonego rozwoju firmy oraz wrażliwość na realizowanie projektów z tego obszaru.  Zasadzenia dębów na terenie Doliny Służewieckiej realizowane były we współpracy z Zarządem Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy. Wyjątkowym w tym przypadku jest fakt, że osoby związane z marką myhive objęły nowe drzewa trzyletnią opieką.   

 

Celem realizowanego w Polsce programu Climate Leadership, w ramach którego realizowane były zasadzenia jest budowa społeczności liderów biznesu, którzy mając świadomość konieczności zmian dla ratowania globalnego klimatu dostrzegają w tych zmianach szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami programu, IMMOFINANZ wraz z myhive opracowali, a następnie rozpoczęli wdrażanie łącznie 20 rozwiązań w dziewięciu kategoriach wymiernie redukujących ujemne oddziaływanie na klimat. Inne realizowane projekty dotyczą takich obszarów jak m.in. transport, gospodarka cyrkularna, recykling, edukacja czy rozwiązania techniczne. 

 

Zrealizowany projekt to nie pierwsze drzewa posadzone przez IMMOFINANZ w Polsce. Inną, popularną inicjatywą, którą firma realizuje poprzez drugą ze swoich marek, tym razem handlową – VIVO! jest „jeden najemca – jedno drzewo”. Jak sama nazwa wskazuje, za każdą podpisaną umowę najmu w ramach centrów handlowych pod tą marką sadzone jest jedno drzewo. Dzięki sfinalizowaniu umów z sześcioma najemcami dla VIVO! Lublin, w listopadzie ubiegłego roku, na lubelskim podzamczu posadzono  sześć lip, do których dodano tabliczki z informacją o najemcach, których dotyczą.  

 

Mamy ambitne cele z zakresu ochrony środowiska, które realizujemy przez zastosowanie znaczących inwestycji na poziomie całej grupy. Z drugiej strony, równie ważne są zintensyfikowane działania ekologiczne, które powadzimy na polu lokalnym. Najlepszym tego przykładem są zasadzenia drzew. Wierzymy, że konkretne, nawet pojedyncze działania mogą przyczynić się do zmian na skalę globalną dlatego w gros naszych akcji angażujemy społeczności, czy to te, w miastach gdzie zlokalizowane są nasze centra handlowe VIVO!, czy też ponad 17.000 osób – członków społeczności myhive, edukując ich jednocześnie na temat znaczenia działań na rzecz środowiska”, skomentował Jarosław Retmaniak, Country Manager Finance & Support Poland, IMMOFINANZ. 

 

Informacje o IMMOFINANZ 

IMMOFINANZ to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 5,0 mld euro obejmujący ponad 210 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na: http://www.immofinanz.com.


0.0
Napisz pierwszy komentarz