PGE Narodowy

Jak stworzyć biuro, które Twoi pracownicy pokochają? j-labs i Grupa Nowy Styl publikują case study

|
Biuro j-labs, fot. materiały prasowe Grupy Nowy Styl
Biuro j-labs, fot. materiały prasowe Grupy Nowy Styl
Poprawa komunikacji, lepsza integracja zespołu, zwiększona efektywność, a przede wszystkim znaczny wzrost zadowolenia pracowników – oto wybrane rezultaty przeprowadzki krakowskiej firmy j-labs do nowego biura.

Jej partnerem w aranżacji przestrzeni była Grupa Nowy Styl, która przygotowała case study projektu.Publikacja zawierająca mnóstwo wskazówek oraz informacji zza kulis to doskonały punkt odniesienia dla innych firm, które stają przed wyzwaniem zmiany biura.

W 2018 roku j-labs – jedna z czołowych firm specjalizujących się w leasingu outsourcingu IT – przeniosła się do biurowca na krakowskim Zabłociu. Do urządzenia nowej przestrzeni zaproszono Grupę Nowy Styl – europejskiego lidera w dziedzinie aranżacji biur.


Zakres współpracy obejmował w pierwszej kolejności badanie zadowolenia pracowników j-labs z dotychczasowych warunków biurowych, a także analizę ich potrzeb i oczekiwań w stosunku do nowej przestrzeni. Na podstawie badań przygotowano odpowiedni space plan, w którym powierzchnię około 750 mkw. podzielono na kilka stref: stanowiska pracy przy biurkach dla poszczególnych zespołów, aż 14 sal o różnych funkcjach oraz centralnie położoną kuchnię. Następnie wszystkie strefy zostały wyposażone w ergonomiczne i funkcjonalne meble oraz rozwiązania.Miejsce, w którym życie zawodowe przenika się z życiem prywatnym

 

Firma j-labs bardzo pozytywnie ocenia efekty aranżacji nowego biura. Stworzyliśmy miejsce pracy w systemie open space, podzielone na strefy w taki sposób, aby przy zachowaniu otwartości całego wnętrza, zapewnić naszym pracownikom komfort. Nowe biuro korzystnie wpływa na szybkość wymiany informacji, integrację zespołów oraz na efektywność naszej pracy. Atutem jest również przestrzeń socjalna, gdzie można się na chwilę oderwać i zregenerować – podsumowuje Marta Konopka, Communication & PR Expert w firmie j-labs.

Nowa przestrzeń dała nam także możliwość organizacji meet’upów, co wpływa pozytywnie na nasz employer branding, oraz mniej formalnych eventów, jak np. Dzień Dziecka, co buduje zaangażowanie wśród naszych pracowników. Udało nam się stworzyć miejsce, w którym życie zawodowe przenika się z życiem prywatnym – dodaje.Case study, czyli przeprowadzka od kuchniSukces zmiany biura potwierdziły także badania ewaluacyjne przeprowadzone przez specjalistów z Nowego Stylu na zakończenie projektu. Jak zauważa Krzysztof Głut, Manager Regionu w Grupie Nowy Styl, który odpowiadał za realizację projektu, firma j-labs od pierwszego dnia imponowała mu zaangażowaniem w przeprowadzkę. Widziałem, jak pracownicy żyli projektem nowego biura i cieszyli się, że powstaje. Ta autentyczność od razu rzucała się w oczy. Bardzo sobie to ceniłem – przyznaje.


Po zakończeniu przeprowadzki firma j-labs jeszcze raz potwierdziła swoją otwartość i postanowiła wspólnie z Grupą Nowy Styl przygotować ogólnodostępne case study. W publikacji szczegółowo opisano kolejne etapy realizacji projektu: zwrócono uwagę na kluczowe momenty, opisano ryzyka, a nawet błędy, których nigdy nie da się całkowicie ustrzec. Zawarto w niej wreszcie szereg wskazówek i zakulisowych ciekawostek.

W case study nowego biura j-labs bardzo szczerze i krok po kroku opisaliśmy przebieg całego projektu, dlatego to doskonały punkt odniesienia dla innych firm, które stają przed wyzwaniem zmiany biura – zachęca do zapoznania się z publikacją Krzysztof Głut.

Case study pt. „Nowe biuro j-labs: miejsce spotkań i integracji pracowników” można bezpłatnie pobrać z zakładki projektu stronie Nowego Stylu: http://bit.ly/fp-jlabs

 

j-labsj-labs to polska firma założona w 2008 r. „przez inżynierów dla inżynierów”, która specjalizuje się w outsourcingu specjalistów IT. Obecnie należy do liderów branży, zatrudniając blisko 300 programistów w biurach w Krakowie, Warszawie oraz Monachium. Dynamiczny rozwój spółki docenili specjaliści. j-labs nagrodzono m.in. Diamentem Forbesa (2017 r.) oraz Gazelą Biznesu (2018 r.).Grupa Nowy StylJesteśmy europejskim liderem w dziedzinie urządzania przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej, który pomógł urządzić już tysiące biur na całym świecie. Codziennie nasi eksperci z wielu różnych dziedzin – od projektantów i konstruktorów opracowujących coraz wygodniej­sze i chroniące zdrowie produkty, po specjalistów workplace ba­dających warunki pracy i zadowolenie pracowników – rozmawiają z klientami, wsłuchując się i szczegółowo analizując ich potrzeby. W oparciu o nie dobieramy najlepsze rozwiązania, a następnie kom­pleksowo realizujemy każdy projekt, wspierając również klientów w procesie zarządzania zmianą biura.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz