Proton Office

Kupować narzędzia online, czy w sklepie stacjonarnym? Poradnik

art. sponsorowany
Wraz z rozwojem e-commerce konsumenci coraz chętniej przenoszą się do Internetu. To duża wygoda, głównie ze względu na brak konieczności chodzenia po często zatłoczonych sklepach, czy możliwość dostawy kurierem pod same drzwi.

Dzisiaj w Internecie kupujemy już wszystko, od ubrań, przez elektronikę, po artykuły spożywcze. W tym artykule zastanowimy się, czy zakup specjalistycznych narzędzi online to dobry pomysł oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę, gdy już przyjdzie co do czego.

 

Czy warto kupować narzędzia online?

 

Na początku warto byłoby zastanowić się, co warto kupować przez Internet, a co niekoniecznie? Z pewnością istnieją zaawansowane i drogie maszyny warte kilkadziesiąt tysięcy, które raczej kupuje się osobiście, a nie poprzez kliknięcie myszką w kolorowy prostokąt. Z pewnością wielu z takich maszyn nie da się wysłać tradycyjną pocztą lub kurierem (głównie ze względu na ich dużą masę czy nieregularne rozmiary). Jeśli chodzi jednak o asortyment, tj. tarcze do szlifierki kątowej, frezy trzpieniowe, farby i emulsje, czy śrubokręty oraz klucze, z pewnością są to już produkty, które łatwo zapakować w zgrabne pudełka i wysłać do adresata. Z kupowaniem narzędzi online, jest jak z każdym innym przedmiotem – będzie to szybsze, wygodniejsze i w wielu przypadkach dużo tańsze rozwiązanie. Oczywiście nadal istnieją konsumenci, którzy wybierają tradycyjną drogę zakupu, bo lubią np. dotknąć kupowany przedmiot, a zamawiając narzędzie online, odczuwają pewne ryzyko.

 

Jakie są zalety kupowania narzędzi online?

 

Oprócz zalet związanych stricte z wygodą zakupu i brakiem konieczności ruszania się z własnej kanapy, istnieje również kilka tych związanych bardziej z technikaliami. Kupując narzędzia online, korzystamy bezpośrednio z witryn producenta, czy to ze sklepów internetowych, które zajmują się dystrybucją produktów wielu marek. Takie strony zazwyczaj podzielone są na kategorie i podkategorie, co znacznie przyspiesza znalezienie poszukiwanego produktu. Przykładowo jeżeli chcemy kupić frezy trzpieniowe, w dużym markecie budowlanym, prawdopodobnie poświęcimy sporo czasu na spacery między półkami sklepowymi. Kupując narzędzia online, wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką.

W wielu sklepach przygotowano również wyszukiwarki hasłowe, które jeszcze bardziej przyspieszą cały proces. Zamawiamy produkt za pomocą paru kliknięć, podajemy adres dostawy i już po 2-3 dniach roboczych kurier puka do naszych drzwi i wręcza nam paczkę. To proste – prawda? Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do kupowania narzędzi online, a Ci, którzy do tej pory nie byli jeszcze do końca przekonani, po lekturze tego artykułu zmienią swoje nawyki konsumenckie.


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz