Giant

Ręczniki czy suszarki? Wybieraj mądrze!

Jaki sposób suszenia rąk jest najskuteczniejszy w toaletach publicznych? Jaki produkt najlepiej sprawdzi się w łazienkach o dużym natężeniu ruchu? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy znać przy tworzeniu łazienki w restauracji, hotelu czy biurowcu.

Suszenie rąk jest równie ważne jak ich mycie. Drobnoustroje łatwo i szybko namnażają się na wilgotnych dłoniach. Przeczytanie artykułu ułatwi dokonanie świadomego wyboru

 

Szybkość


Wybierając ręczniki papierowe możemy być pewni, że goście osuszą swoje dłonie szybciej niż z pomocą suszarki. Suszenie suszarką pozwala obsłużyć jednocześnie tylko jedną osobę, a osuszenie rąk zajmuje przynajmniej 10 sekund. Wykorzystując systemy ręczników papierowych jesteśmy w stanie osuszyć dłonie zaledwie w 3 sekundy! Pozwala to upłynnić ruch w łazience, a przede wszystkim oszczędzić czas każdego z nas. W tym samym czasie, gdy jeden z gości wyciera ręce, inny może już pobierać ręcznik z dozownika.


Higiena


Suszarki, bardziej niż inne rozwiązania, zwiększają ryzyko skażenia toalet poprzez rozprzestrzenianie w powietrzu bakterii. Urządzenia te rozpylają w powietrzu do 10 razy więcej zarazków i bakterii w porównaniu do innych systemów osuszania rąk. Dlatego suszarki do rąk są coraz częściej zastępowane dużo bardziej higienicznym rozwiązaniem - jednorazowymi ręcznikami papierowymi. Są one dotykane tylko i wyłącznie przez osobę, która z nich korzysta. Zarazki lądują wraz z zużytym papierem tam, gdzie ich miejsce – w koszu. 


Komfort użytkowania
Suszarki elektryczne generują hałas, który często przeszkadza innym osobom przebywającym w łazience. Poza tym mają one wąski zakres zastosowania - służą jedynie do osuszania dłoni. Suszarką nie wytrzemy twarzy, nie poprawimy makijażu, nie usuniemy plamy z butów, bluzki czy koszuli, a także nie pomożemy wytrzeć się dziecku czy nie oczyścimy zakatarzonego nosa. Toalety już dawno przestały spełniać jedynie swoją podstawową funkcję. Wykonujemy w nich wiele innych czynności, takich jak: dbanie o wygląd czy odświeżenie się w trakcie długiej podróży. Wyposażając łazienki w ręczniki zamiast inne systemy suszące, w miejscach o dużym natężeniu ruchu, zaspokajanych jest więcej potrzeb gości. Szeroki wybór dozowników wpływa na komfort obsługi i daje możliwość ich dostosowania do każdego typu łazienki. Dozowniki są łatwe w obsłudze i nie wymagają dodatkowych opcji zasilania. 


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jednocześnie biorąc pod uwagę wyniki najnowszych badań i zagrożenia wynikające z używania suszarek, Tork opracował nową technologię do wycierania rąk – Tork PeakServe®, system niekończących się ręczników, idealnie sprawdzający się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dzięki dozowaniu Tork PeakServe® ręce są suche w trzy sekundy! Opatentowany system ułatwia pobieranie ręcznika, a napełnianie dozowników jest szybkie i wystarcza na długi czas. Dzięki skompresowaniu bind dozownik mieści ponad 2000 ręczników – co oznacza o 250% więcej ręczników niż w standardowym dozowniku. Tork PeakServe® to szybki, cichy i higieniczny sposób osuszania dłoni.


Ręczniki papierowe świetnie nadają się do osuszania rąk i jednocześnie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów. 71% użytkowników łazienek o dużym natężeniu ruchu miało złe doświadczenia podczas wizyty w toalecie. Głośny dźwięk suszarek może być uciążliwy nie tylko dla osób wrażliwych na hałas.  Według badań 53% użytkowników łazienek jako metodę osuszania preferuje ręczniki papierowe. Podsumowując, dzięki ręcznikom nie tylko osuszymy ręce szybciej niż z pomocą suszarki elektrycznej, ale też zrobimy to w bardziej higieniczny sposób. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak istotne jest mycie rąk, ale gdy nie zostanie ono zakończone odpowiednim wysuszeniem dłoni, jego skuteczność drastycznie maleje. Dlatego w trosce o zdrowie i higienę swoją i swoich gości, warto świadomie wybierać sposób osuszania dłoni.

 


5.0
Tagi: Tork
Napisz pierwszy komentarz