Giant

Zamawiasz koszulki z nadrukiem? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze

|
Koszulki z nadrukiem – sprawdź czym kierować się przy wyborze
Koszulki z nadrukiem – sprawdź czym kierować się przy wyborze
Koszulki z nadrukiem są ważnym elementem marketingowym i promocyjnym (także swojej własnej marki). Jak wybrać metodę nadruku oraz odpowiedni materiał koszulki na zamówienie?

Koszulki z nadrukiem co jest najważniejsze?

Różne są powody, dla których chcemy stworzyć koszulki z nadrukiem. Każdorazowo najważniejsze jest, aby zaprezentować własny projekt graficzny. Nadruk na koszulkach jest istotnym medium promocyjno-marketingowym, dlatego ten element stroju bardzo często używany jest jako gadżet firmowy. Koszulki na zamówienie wykonuje się dla klubów sportowych, a także na różne okazje (koszulki dla par, koszulki na wieczór kawalerski i panieński). Wielu osobom zależy także na oryginalnym wzorze, który chcą umieścić na koszulce.

Każdorazowo trzeba wybrać odpowiedni projekt graficzny oraz jego rozłożenie na koszulce. Co ważne grafika powinna być w bardzo dobrej rozdzielczości tak, aby osoba pracująca w drukarni mogła stworzyć koszulkę z nadrukiem zgodną z oczekiwaniami klienta. Ważne jest zdjęcie, napis czy grafika, która będzie umieszczona na koszulce, ale ponadto trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne kwestie:

 

  • rodzaj koszulki (z długim czy z krótkim rękawem, koszulka polo),
  • kolor koszulki (czy wybrana grafika będzie dobrze na niej wyglądała),
  • jakość koszulki (materiał),
  • drukarnia czy szwalnia (komu zlecimy wykonanie koszulki),
  • technika druku.

 

Koszulki na zamówienie jaki materiał?

Jest to bardzo ważny element koszulek z nadrukiem. Jakość materiału wpływa także na druk. Ważne jest, aby z koszulki nie spierał się kolor. Materiał na koszulkę stanowi jej bardzo ważną bazę i wpływa na trwałość tej rzeczy. Szwalnia oferuje różne materiały pod koszulki (np. sportowe), natomiast drukarnie dysponują zwyczajowo jednym typem. Najlepiej drukować na bawełnie bardzo dobrej jakości.

Nadruk na koszulkach sposób wykonania

Technologia znakowania odzieży jest ważna dla trwałości druku, jego wyrazistości i żywego koloru. Inny typ druku będzie miał graficzny nadruk na koszulce, a inny ten, który składa się tylko z liter. Wyróżnia się kilka technik do zdobienia odzieży:

 

  • Sitodruk jedna z najstarszych metod wykonywania koszulek na zamówienie z nadrukiem, która wiąże się z przenoszeniem projektu graficznego na materiał. Ta metoda jest trwała, ale też tania.
  • Druk termotransferowy projekt graficzny początkowo przygotowuje się na specjalnych foliach flex, które następnie wprasowuje się na koszulkę. Jest to metoda bardzo trwała.
  • Sublimacja metoda znakowania, która najlepiej sprawdza się przy nadrukach na ubrania sportowe. Stosowana jest na jasnych tkaninach.
  • DTG druk bezpośrednio na koszulce, przypomina nieco tradycyjne drukowanie na papierze. Technika dość nowa, która bardzo dobrze oddaje kolor i najmniejsze detale.
  • Haft komputerowy najbardziej trwały, gdyż ingeruje w strukturę materiału. Tym sposobem najczęściej wykonuje się napisy, logo i emblematy.

 

Ostateczny wybór metody nadruku na koszulkę uzależniony jest przede wszystkim od projektu graficznego i efektu wizualnego, który chce się osiągnąć.

 


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz