Proton Office

Obrazy przestrzenne – trzy wymiary, tysiąc pomysłów

Gdy chcemy wpłynąć na odczucie przestronności wybranego wnętrza, jego kolorystykę, czy ogólną atmosferę, ulatwią nam to obrazy 3d
W świecie dekoracji nie brakuje ozdób, które stawiają na efektowne i odważne rozwiązania. Zaliczyć do nich można z pewnością trójwymiarowe obrazy. Tego rodzaju wzory zyskują z każdym rokiem coraz większą popularność.

Dzieje się tak częściowo z racji na interesujące możliwości aranżacyjne, jakie oferuje każdy obraz 3d. W praktyce dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać wiele różnych interesujących efektów, z których każdy ma szansę sprawdzić się w innym pomieszczeniu. Niezależnie więc, czy potrzebujemy wpłynąć na odczucie przestronności wybranego wnętrza, jego kolorystykę, czy ogólną atmosferę, obrazy 3d ułatwią nam zrealizowanie tego zamysłu. Aby lepiej zilustrować potencjał omawianych dekoracji, opisaliśmy kilka najciekawszych pomysłów na ich wykorzystanie.

 

Elegancki obraz 3d do salonu

Obrazy przestrzenne w powszechnej opinii to raczej wybór dla miłośników wyrazistej estetyki i dekoracji o mocnym charakterze. Czy więc pośród tych ozdób znajdziemy wzory odpowiednie do eleganckiego salonu lub innego wnętrza, które z racji reprezentacyjnego przeznaczenia powinno pozostać stonowane i spokojne? Jak najbardziej! Przeglądając niezwykle bogatą ofertę obrazów 3d, natrafimy na wiele wzorów, które rewelacyjnie pasować będą do takich pomieszczeń. Oto kilka przykładowych opcji idealnych do salonu:

 

  • Przestrzenna panorama – trójwymiarowe fotografie wyjątkowych miejsc prezentują się naprawdę zachwycająco po przeniesieniu na płótno. Konkretny krajobraz powinniśmy dobrać, uwzględniając zarówno nasz gust, jak i estetykę salonu. Zdjęcia lasów wprowadzą do otoczenia przyjemną dla oka zieleń, pustyń - surowy, minimalistyczny akcent, a skalistych gór - skojarzenia z przygodą oraz wyzwaniami.
  • Geometryczne motywy w czerni i bieli – nawet bardzo proste kształty w wersji 3d stają się atrakcyjnym, intrygującym motywem. Na tym efekcie bazują właśnie czarno-białe kubistyczne obrazy przestrzenne. Ponieważ są one utrzymane w gustownym, ponadczasowym połączeniu dwóch przeciwnych barw, to doskonale spisują się w roli dekoracji przeznaczonej do eleganckiego pomieszczenia - salonu.
  • Obrazy z tunelami, oknami, korytarzami i schodami – w naszym codziennym otoczeniu wskazać możemy wiele motywów, które w oczywisty sposób kojarzą nam się z wrażeniem głębi. Nic więc dziwnego, iż twórcy dekoracji postanowili przenieść je na obrazy 3d. W ten sposób na płótna trafiły wizerunki krajobrazów otwierających się za oknem lub uchylonymi drzwiami, dróg lub torów niknących w głębi długich tuneli, czy ciągnących się w nieskończoność schodów. Każdy obraz tego rodzaju uatrakcyjni wygląd naszego salonu, wzbogacając jego estetykę o intrygujący, przyciągający uwagę akcent.

 

Obraz 3d – sposób na zmianę w postrzeganiu przestrzeni

Po obrazy trójwymiarowe możemy sięgnąć także w sytuacji, gdy chcemy wpłynąć na odbiór danego otoczenia – a konkretnie nasze postrzeganie przestrzeni. Z pomocą tych ozdób jesteśmy w stanie całkiem skutecznie sprawić, iż nawet niewielkie pomieszczenie (na przykład kuchnia, korytarz lub łazienka) staną się w naszych oczach znacznie przestronniejsze. Aby jednak osiągnąć taki efekt, warto trzymać się kilku zasad. Po pierwsze - im większy obraz, tym skuteczniej wpłynie on na nasz sposób postrzegania danej przestrzeni. Jeżeli więc pomieszczenie, którym planujemy się zająć, jest szczególnie wąskie lub małe, to warto na trójwymiarowy obraz przeznaczyć większość ściany. Po drugie – starannie dobierzmy wzór do takiego wnętrza, stawiając na te, na których posłużono się iluzją głębi. Dodatkowo ważną rolę odgrywają również kolory. Aby niewielka łazienka czy kuchnia przestały sprawiać wrażenie przytłaczających, dobrze jest do nich wprowadzić kilka dodatkowych, żywych barw.

 

Artystyczne obrazy 3d – abstrakcja i surrealizm

O efekt trójwymiarowości wzbogacone mogą zostać również obrazy inspirowane konkretnymi nurtami w sztuce. Pośród tego rodzaju wzorów popularne są zwłaszcza te nawiązujące stylem do abstrakcji oraz surrealizmu. Pojawia się jednak pytanie - w jakim otoczeniu i w których pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się takie ozdoby? Jakie atrakcyjne efekty można uzyskać przy ich pomocy? Już spieszymy z odpowiedziami. Trójwymiarowe obrazy abstrakcyjne zazwyczaj posiadają bardzo rozbudowaną kolorystykę. Nie zawsze musi być ona jednak kontrastowa i intensywna. Dlatego wiele z tych wzorów sprawdzi się świetnie jako ozdoba kameralnej, nastrojowej sypialni. Dla odmiany obrazy inspirowane surrealizmem doskonale mogą prezentować się w gabinecie urządzonym w artystycznym stylu. W obu przypadkach proponowane ozdoby powinny być główną dekoracją omawianych wnętrz. Dla lepszego, stylowego efektu warto oprawić je gustowne ramy lub umieścić w antyramach. Rewelacyjnie będzie prezentować się też kilka tego rodzaju obrazów zawieszonych obok siebie.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz