Giant

Usługi InPost dla klientów B2B

|
Osoby prowadzące własny biznes wiedzą, jak ważna jest szybka wysyłka paczek i sprawne dostarczanie dokumentów. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi firma kurierska InPost. Co oferuje?

W czasie pandemii waga przesyłek wzrasta

Z powodu trwającej od roku pandemii koronawirusa coraz więcej transakcji zawieranych jest przez Internet. Również wysyłka dokumentów i towarów coraz częściej zastępuje osobiste spotkania z kontrahentami i partnerami biznesowymi czy zakupy w tradycyjnej formie. Przesyłki kurierskie dla firm są więc w cenie, szczególnie jeśli docierają do adresatów szybko i sprawnie.

Obecnie na rynku funkcjonuje kilka głównych firm, nie wszystkie jednak cieszą się równie pozytywnymi opiniami i zaufaniem klientów. Na co dzień słyszy się o paczkach, które nie docierają na czas, giną podczas dostawy lub są uszkodzone. Oczywiście wypadki zdarzają się wszędzie, jednak decydując się na współpracę w danym dostawcą, warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym przez niego warunkom oraz jego renomie. Z pewnością pomoże w tym poniższa informacja o usługach InPost skierowana do klientów B2B.

 

Co InPost proponuje klientom biznesowym?

Przede wszystkim są to kompleksowe i profesjonalnie świadczone usługi logistyczne. Nie bez powodu firma jest liderem na rynku. Oprócz przesyłek kurierskich oferuje również tanie paczkomaty, których liczba stale rośnie. Obecne w całej Polsce jest ich już 10 000. Można w nich nie tylko odbierać paczki, ale także samodzielnie je nadawać. Na dodatek można to zrobić za pomocą bezpłatnej aplikacji InPost Mobile, która pozwala na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z panelem dotykowym. Ma to szczególne znaczenie teraz, w czasie pandemii, gdy staramy się unikać wszelkich źródeł bakterii i zarazków.

Dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców jest również usługa InPost Allegro. Umożliwia ona sprzedawcom wygodne dostarczanie towaru zakupionego w serwisie do klientów. Paczki odbierane są bezpośrednio z siedziby ich firmy, dzięki czemu nie muszą tracić czasu na dojazd do najbliższego punktu odbioru. Ponadto przy wysyłce min. 5 paczek jednocześnie jest to całkowicie darmowe. Przez cały okres dostawy sprzedawcy mają kontrolę nad statusami przesyłek, a klienci są na bieżąco informowani o kolejnych etapach dostawy. Dużą zaletą tego rozwiązania jest także realizacja przesyłek pobraniowych oraz możliwość bezpłatnych zwrotów. Statystyki pokazują, że aż 95 proc. paczek wysyłanych w ten sposób dociera do adresatów w jeden dzień.

 

Przesyłki kurierskie dla firm – jakie warunki oferuje InPost?

Prawdopodobnie każdy przedsiębiorca potwierdzi, że w biznesie największe znacznie ma niezawodność i… niska cena. Warunki dla biznesu i e-commerce w InPost są na tyle atrakcyjne, że nie staną się dużym obciążenie dla firmowego budżetu nawet w czasie pandemii i związanego z nią przestoju gospodarczego.

InPost oferuje przesyłki kurierskie dla firm, które charakteryzuje:

 • Waga do 50 kg;
 • Maksymalna suma wymiarów 220 cm;
 • Odbiór paczek 5 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku do późnych godzin popołudniowych;
 • Dostarczenie do odbiorcy następnego dnia roboczego (95 proc. przypadków);
 • Możliwość wysyłki za pobraniem;
 • Możliwość dostarczenia paczki o konkretnej, wcześniej umówionej godzinie;
 • Szybkie przekierowanie paczki na inny wybrany przez adresata adres w razie jego nieobecności.

Ceny przesyłek kurierskich dla firm w InPost zaczynają się już od 9,91 zł. Pełną ofertę można znaleźć tutaj: https://inpost.pl/biznes-i-e-commerce.
Firma oferuje również paczkomaty dla biznesu. Jest to najtańsza i prawdopodobnie najwygodniejsza dostawa do klientów, którzy mogą odebrać przesyłkę z wybranego przez siebie punktu o dowolnej porze dnia przez 48 godzin po jej dostarczeniu. To również ekologiczne rozwiązanie, ponieważ w czasie jednego kursu kurier jest w stanie dostarczyć nawet 10 razy więcej paczek niż podczas standardowej wysyłki.

Szczegóły tej usługi InPost dla klientów B2B prezentują się tak:

 • Aż 98 proc. paczek jest dostarczana następnego dnia, natomiast gwarantowany czas dostawy wynosi 48 godz.;
 • Maksymalna waga przesyłki to 25 kg,
 • Możliwy jest odbiór 24/7;
 • Istnieje opcja wysyłki za pobraniem i płatności kartą;
 • Możliwa jest również szybka integracja z e-sklepem.

Ceny usługi zaczynają się już od 8, 99 zł.

Szczegółowe informacje można znaleźć w dostępnym na stronie przewodnika po usługach.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz