Giant

Na styku Oławskiej i Piotra Skargi

|
Prace w biurowcu Brama Oławska trwają nieprzerwanie, skupiając się na odbudowie Przejścia Słodowego, pracach elewacyjnych związanych z montażem płyt kompozytowych Alucobond oraz szkleniem obiektu, obudowie urządzeń na dachu, pracach malarskich, wykończeniu posadzek,

wykończeń żywicznych i ceramicznych oraz innych. Od rozpoczęcia prac w lutym 2020 roku, po roku i czterech miesiącach, w czerwcu 2021 budowa osiągnęła kolejny kamień milowy zwany „stanem surowym otwartym. Zakończenie prac z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przewidziane jest na trzeci kwartał 2022 r.

 

Biurowiec posiada 3 kondygnacje podziemne, przeznaczone na parking oraz 7 kondygnacji naziemnych, przeznaczonych na lokale usługowe i biura. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 11 741 mkw. Inwestor – Tower Inwestycje, spółka Grupy PZU, zadbała o to, aby zaprojektowany budynek nawiązywał do sąsiedniej zabudowy, łącząc nowoczesność z tradycją. Zwrócono szczególną uwagę na najbliższe otoczenie, dbając m.in. o komfort pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej, dzięki zaprojektowaniu poszerzonego chodnika z podcieniem na całej długości elewacji frontowej.

 

Brama Oławska z certyfikatem BREEAM

Inwestycja przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu realizowana jest w oparciu o wytyczne Building Research Establishment Environmental Assessment Method (w skrócie BREEAM), czyli jednej z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny wpływu inwestycji na środowisko. Obecnie budynek posiada certyfikat BREEAM, dla fazy projektowej na bardzo wysokim poziomie "Excellent", z wynikiem 79,2 proc.

Dla Inwestora minimalizowanie oddziaływania na środowisko jest kluczowym elementem procesu inwestycyjnego, dlatego nie ustaje on w staraniach, aby to oddziaływanie pozostało jak najmniejsze. Zachowanie pełnej równowagi pomiędzy realizowanymi pracami a ochroną przyrody i środowiska jest w  centrum zainteresowania nie tylko Tower Inwestycje, lecz także Generalnego Wykonawcy.

Aby w fazie wykonawczej utrzymać tak samo wysoki wynik certyfikacji, oraz dbać o  środowisko podejmowane są różne działania, takie jak: wdrożenie Planu Zrównoważonych Zamówień; stosowanie na budowie drewna jedynie z legalnego pochodzenia; monitorowanie zużycia wody, energii oraz transportu materiału i odpadów. W budynku została zastosowana armatura ograniczająca zużycie wody, system kontroli wycieków zarządzany przez BMS (Building Management System). W stropodachu nad parterem oraz nad ostatnim piętrem użytkowym budynku wykonano dachy zielone zwiększające powierzchnię biologicznie czynną. Zaplanowano systemową zieleń ekstensywną w postaci maty wegetacyjnej, która jest zazieleniona od 70 do 95% i składa się z minimum 6 gatunków i odmian rozchodnika. Mogą pojawić się też zioła, mchy i pojedyncze trawy wzbogacające różnorodność wegetacyjną. Łącznie założono 850 mkw dachu zielonego. Zadbano również o wykorzystanie wody deszczowej, która zbierana do zbiornika z wbudowanym filtrem, będzie następnie użytkowana jako źródło nawadniania tarasu w okresie wiosna – jesień. Prowadzona jest ewidencja materiałów i producentów posiadających certyfikaty, które stanowią potwierdzenie odpowiedzialnego pozyskiwania materiałów budowalnych. Zapewniono pomieszczenia do segregacji odpadów recyklingowych i zmieszanych odpadów komunalnych. Prowadzony jest nadzór w trakcie trwania budowy nad elementami przyrodniczymi oraz przestrzeganiem takich wymagań ekologicznych jak: ograniczenie prędkości pojazdów na terenie inwestycji, zabezpieczenie drzew na terenie budowy czy uważne ładowanie materiałów sypkich.

Aby budowa była ona jak najmniej uciążliwa i szkodliwa dla otoczenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, bardziej restrykcyjnych norm i wymagań można znacząco ograniczyć wpływ prac budowlanych na środowisko naturalne. Tym kieruje się Inwestor i Generalny Wykonawca budynku Brama Oławska.

 

Twoje Nowe Biuro

Stale zmieniające się oczekiwania pracowników i pracodawców wobec przestrzeni biurowych i usługowych, wymagają ciągłej adaptacji i gotowości wprowadzania nowych rozwiązań. Brama Oławska wpisuje się w ten trend, a Inwestor dba o to, aby była ona atrakcyjną przestrzenią na mapie Wrocławia.

Niewątpliwie certyfikacja BREEAM jest jednym z atutów Inwestycji, ale nie jedyną. Budynek oferuje nie tylko nowoczesne rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacyjne, ale również elastyczne, jasne przestrzenie, łatwo adaptowalne do indywidualnych wymogów Najemców. Zastosowane zostały systemy wspierające bezpieczeństwo, tj. system kontroli dostępu z monitoringiem 24h/dobę, stanowiska do ładowania samochodów o napędzie elektrycznym, ładowarki do hulajnóg eklektycznych czy infrastrukturę rowerową, stojaki, prysznice, suszarnie, szatnie i stacje naprawy rowerów. Wszystko to aby Użytkownicy tych przestrzeni postrzegali je jako różnorodne, bezpieczne i wpływające pozytywnie na środowisko pracy.

Pomimo tego, że praca zdalna stała się normą dla wielu pracowników, biuro ma nadal zapewniać bezpieczną przestrzeń do współpracy. Dlatego oprócz wspomnianych już zabezpieczeń budynek jest również wyposażony w: System Sygnalizacji Pożaru (SSP); Monitoring Wizyjny (CCTV); Sygnalizator Włamania i Napadu (SSWIN) oraz Systemem rozpoznawania numerów rejestracyjnych LPR. Garaż wyposażono w system detekcji niebezpiecznych stężeń spalin, zblokowany z wentylacją mechaniczną oraz ostrzegawczą sygnalizacją świetlną przed wjazdami i wejściami do klatek schodowych.

Jeśli poszukujesz przestrzeni w dogodnej lokalizacji w pobliżu centrum Wrocławia, Brama Oławska może być Twoim Nowym Biurem. Inwestor otworzył się na współpracę z agencjami nieruchomości, nie nawiązując relacji na wyłączność z żadnym wrocławskim pośrednikiem. Dlatego Ty i Twój zespół możecie zgłosić się do dowolnego agenta nieruchomości bądź bezpośrednio do wrocławskiego oddziału Tower Inwestycje, gdzie otrzymasz spersonalizowaną ofertę na wynajem interesującej Cię powierzchni.


0.0
Tagi: Wrocław
Napisz pierwszy komentarz