Giant

Atrium 2 bez barier

Budynek biurowy Atrium 2
Biurowiec Atrium 2 zdobył tytuł Warszawskiej Inwestycji bez Barier. Skanska jako pierwszy deweloper obiektów komercyjnych w Polsce, poddała większość swoich budynków biurowych audytowi dostępności, wykonanemu przez Fundację Integracja.

Większość wybudowanych przez firmę Skanska budynków biurowych zostało poddanych szczegółowemu audytowi dostępności, który wykonała Fundacja Integracja. Jest to pierwsza w kraju współpraca na linii deweloper komercyjny – fundacja, która dotyczy dostępności budynków na tak wielką skalę.

 

Budowanie budynków uniwersalnych, w pełni dostępnych dla tych, którzy mają szczególne wymagania, to była dla nas bardzo ważna decyzja biznesowa. Takie działanie wymaga przede wszystkim wielkiej empatii i zrozumienia potrzeb osób z niepełnosprawnością na każdym etapie realizacji budynku – od momentu wczesnego projektu aż do finalnego wykończenia. To też wzięcie odpowiedzialności za fragment miasta, którego jesteśmy budowniczymi – żeby była to przestrzeń, z której na równych prawach mogą korzystać absolutnie wszyscy. Postanowiliśmy zaangażować we współpracę z Fundacją Integracja architektów, z którymi tworzymy nasze inwestycje oraz pracowników wszystkich działów firmy. Podczas letniego spotkania integracyjnego wzięliśmy udział w grze miejskiej, podczas której pokonywaliśmy różne części miasta na wózku lub pozbawieni możliwości widzenia i słyszenia. Dopiero wtedy człowiek rozumie, co to znaczy być osobą wykluczoną. Dzięki takiej wiedzy możemy tworzyć miejsca, które będą w pełni dostępne – komentuje Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. 


Powstający na warszawskiej Woli kompleks Spark był pierwszym obiektem komercyjnym w Polsce, który Skanska audytowała pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych już na etapie wczesnego projektowania. W momencie oddania do użytku budynek ma szansę zdobyć certyfikat „Obiekt bez barier”, o który również ubiega się Atrium 2.

 

Wśród udogodnień, jakie znajdują się w Atrium 2 i jego otoczeniu można wymienić m.in. czytelną informację wizualną, łazienki na parterze, wyposażone w system wzywania pomocy, duże windy, umiejscowienie wejścia na poziomie chodnika itd. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz