Giant

Dwa projekty biurowe Skanska zmieniają właściciela

|
Skanska podpisała umowę sprzedaży dwóch inwestycji biurowych za 128 mln euro. Nowym właścicielem jest Stena Real Estate BV.

Przedmiotem transakcji jest łącznie 39 400 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Jesteśmy dumni z zawarcia kolejnej transakcji z firmą Stena. Tym razem umowa sprzedaży obejmuje nasze inwestycje we Wrocławiu i Krakowie. Jest ona dowodem na to, że nasze projekty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, a Skanska jest wiarygodnym i zaufanym partnerem biznesowym. W naszych inwestycjach stosujemy najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i certyfikacji. W efekcie budujemy wysokiej jakości budynki z miejscami do pracy dostosowanymi do dzisiejszych potrzeb – zarówno z perspektywy najemców, jak i inwestorów – podkreślił Arkadiusz Rudzki, wiceprezes ds. sprzedaży i najmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

 

Krakowski kompleks biurowy w sercu miasta

Pierwsza ze sprzedanych inwestycji – trzeci, a jednocześnie ostatni budynek krakowskiego kompleksu High5ive – jest wynajęta już w 99 proc. Wśród najemców wymienia się Spyrosoft, Business Link i Zooplus. Powierzchnia obiektu wynosi 11 250 mkw., przy czym docelowa powierzchnia całego kompleksu przekroczy 70 tys. mkw. Zakończenie budowy zapowiedziano na I kw. 2022 r.

Obiekt, jako pierwszy spośród biurowców Skanska, otrzyma certyfikat WELL Core&Shell przyznawany zdrowym i komfortowym miejscom pracy. Do dyspozycji najemców jest 40 miejsc parkingowych dla samochodów elektrycznych. Budynek jest doskonale usytuowany – w pobliżu znajduje się zarówno Dworzec Główny oraz liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, jak i Galeria Krakowska.

 

Drugi obiekt będący przedmiotem transakcji pomiędzy Skanska a Stena Real Estate BV to pierwszy etap wrocławskiego kompleksu Centrum Południe. Realizację inwestycji ukończono w lipcu 2020 r. Budynek stanowi część wieloetapowego kompleksu. Docelowo cały zespół zasili wrocławski rynek biurowy powierzchnią 85 tys. mkw. nowoczesnej, najwyższej jakości przestrzeni biurowej oraz usługowej. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 28 215 mkw. Obecnie jest on wynajęty w 69,5 proc. Obiekt będzie pierwszą wrocławską inwestycją Skanska z certyfikatem WELL. Obecnie posiada WELL Health-Safety Rating. Został także odznaczony nagrodą PLGBC Green Building Award 2021 oraz tytułem najlepszego zrównoważonego projektu w konkursie CIJ Awards Poland 2020.

 

Przedmiotem transakcji są flagowe projekty Skanska

Centrum Południe i High5ive to nasze flagowe projekty na dwóch kluczowych rynkach w Polsce. Transakcja ta potwierdza postrzeganie Wrocławia i Krakowa jako doskonałych miejsc do lokowania kapitału. Pomimo wpływu, jaki na rynki transakcyjne na całym świecie wywarła pandemia, wysokiej jakości produkty są wciąż atrakcyjne z perspektywy międzynarodowych inwestorów. W szczególności są oni zainteresowani tymi core assets, które zostały zaprojektowane i zrealizowane zgodnie z założeniami ESG – zauważył Adrian Karczewicz, dyrektor ds. transakcji w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Nabywcą inwestycji jest Stena Real Estate BV wchodzący w skład Stena Group, będący międzynarodowym podmiotem działającym na rynku nieruchomości.

 

Realizujemy nasz plan rozszerzenia portfela nieruchomości w Polsce dzięki zrównoważonym, nowoczesnym produktom wysokiej jakości. Dzięki tej transakcji będziemy obecni w trzech ważnych polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – zaznaczyła Sofia Granlund, Dyrektorka Zarządzająca, Stena Real Estate BV.


0.0
Napisz pierwszy komentarz