Giant

Poznański biurowiec Skanska z prestiżowym certyfikatem

|
Budynek D, będący częścią kompleksu biurowego Nowy Rynek, otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating. Inwestycja Skanska zyskała tym samym potwierdzenie, że powstała w sposób zrównoważony i z dbałością o komfort pracowników.

Budynek D w kompleksie biurowym Nowy Rynek spełnił szereg wymagań stawianych przez warunki przyznawania wyróżnienia. Certyfikat WELL Health-Safety Rating przyznawany jest tym powierzchniom biurowym, które wdrożyły najwyższe parametry bezpieczeństwa w trosce o potrzeby pracowników obiektu. Tym samym przestrzeń stała się bezpiecznym i przyjaznym miejscem pracy.

Obiekt wyposażono w rozmaite innowacyjne rozwiązania, jak np. system wentylacji i regulacji temperatury wykorzystujący specjalne cicho pracujące belki chłodzące. System zapewnia pracownikom biurowca zarówno komfort termiczny, jak i czyste powietrze. Wśród zastosowanych rozwiązań znalazła się także innowacyjna platforma Connected by Skanska, która umożliwi użytkownikom obiektu poruszanie się po budynku bez użycia tradycyjnych kart dostępu, a dzięki inteligentnemu systemowi activity based pracownicy będą mogli cieszyć się optymalnie zarządzanym parkingiem. Aplikacja działa z wykorzystaniem telefonów komórkowych użytkowników.

Najnowsze badania Skanska, przeprowadzone wśród 2 tysięcy pracowników, potwierdzają, że ponad połowa z nich pracuje wyłącznie w biurze, a model pracy hybrydowej wciąż jest wybierany jako ten najbardziej preferowany. To oznacza, że biura są i będą potrzebne. Dlatego, jako absolutny priorytet traktujemy bezpieczeństwo pracy w biurze. Szczególnie w tak trudnym czasie pandemii, kiedy konieczne jest podjęcie mocniejszych działań związanych z ochroną zdrowia – mówi Adam Targowski, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w spółce biurowej Skanska w CEE.

 

Obiekt otacza zielony chodnik oczyszczający powietrze

Faza D poznańskiej inwestycji Skanska zasiliła tamtejszy rynek nieruchomości biurowych powierzchnią 39 tys. mkw. Jak zapewnia deweloper, obiekt łączy nowoczesne rozwiązania z jednoczesnym zachowaniem tradycyjnego charakteru okolicy. W otoczeniu budynku powstał – pierwszy w mieście – oczyszczający powietrze chodnik antysmogowy wykonany z zielonego betonu. Przy Budynku D położono blisko 4000 mkw. takich innowacyjnych płyt. Docelowo wokół obiektu będzie ich łącznie prawie 10 tys. mkw. czyli ponad 100 000 płyt.

Kompleks jest wyjątkowy także dlatego, że wewnątrz obiektu usytuowano rynek z otwartym układem przejść i pasaży. Na jego terenie znajdą się elementy małej architektury, a z myślą o rowerzystach – stojaki na rowery i dedykowane punkty napraw. Na terenie obiektu zadbano o dużą ilość zieleni, zachęcającą do odpoczynku od pracy i integracji pracowników.

Budynek D został oddany do użytkowania w czerwcu ub. r. Obiekt – jako pierwsza inwestycja w regionie – będzie ubiegał się także o certyfikat WELL Core&Shell.


0.0
Napisz pierwszy komentarz