Forbo pod logo

EKO Artim stawia na ekologię

Drzewo bambusa skręcanego jest trzykrotnie twardsze niż dębowe
Drzewo bambusa skręcanego jest trzykrotnie twardsze niż dębowe
Opole. Podłogi biur tego wysokiej klasy Centrum Biurowo-Usługowego wykonane są z desek bambusa skręcanego.

Niewątpliwie każdy biurowiec klasy A musi się odznaczać między innymi tym, że materiały używane do budowy i wykończenia są najlepszej jakości, nowoczesne i jednocześnie wytrzymałe. Przykładem biurowca o najwyższym standardzie jest opolski Artim, w którym postawiono właśnie między innymi na trwałość.

Jednym z rozwiązań są deski z bambusa skręcanego (trzykrotnie twardszego od dębu), które wykorzystano do wykonania podłóg. Ma to zarówno znaczenie w kontekście ekologicznego podejścia do realizacji inwestycji dewelopera, jak i jego zmysłu ekonomicznego. Podłóg wykonanych z bambusa nie trzeba często wymieniać, a ich rozkład nie trwa setek lat. Drewno zapewnia wnętrzom odpowiednią klasę oraz niepowtarzalny styl, w zależności od koncepcji architekta – klasyczny albo nowoczesny.

- Zawsze dokładnie sprawdzamy naszych dostawców. Dbamy o to, żeby surowiec pochodził z ekologicznych upraw plantacyjnych, a nie z niekontrolowanych wycinek lasów. Kolejnym argumentem, który świadczy na ekologiczną korzyść takiego rozwiązania jest fakt, że bambus rośnie bardzo szybko i jest gotowy do ścięcia już po 5 - 6 latach, podczas gdy dąb po  100 - 130 latach – podkreśla tłumaczy Katarzyna Rumbold, Wiceprezes Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

W Artim klatki schodowe, korytarze, łazienki, toalety i pomieszczenia socjalne biurowca zostały wyłożone również trwałym materiałem - kamieniem naturalnym (granit).

- Zarówno podłogi bambusowe jak i kamienne, łączą w sobie niezwykłą trwałość, wytrzymałość, a także wysokie walory estetyczne i higieniczne – mówi Zbigniew Adamiszyn, Prezes Zarządu „Artim” Sp. z o.o.

Trzykondygnacyjne Centrum Biurowo-Usługowe Artim to 1980 metrów kwadratowych powierzchni. Biurowiec jest usytuowany w odległości niecałych 2 km od centrum miasta i zaledwie kilometr od jego obwodnicy. Jego najemcami są między innymi „Coca-Cola”, „Capgemini Polska”, opolska Państwowa Inspekcja Pracy.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CubiForms
mantra