Interbiuro - duży

EKO Artim stawia na ekologię

Drzewo bambusa skręcanego jest trzykrotnie twardsze niż dębowe
Drzewo bambusa skręcanego jest trzykrotnie twardsze niż dębowe
Opole. Podłogi biur tego wysokiej klasy Centrum Biurowo-Usługowego wykonane są z desek bambusa skręcanego.

Niewątpliwie każdy biurowiec klasy A musi się odznaczać między innymi tym, że materiały używane do budowy i wykończenia są najlepszej jakości, nowoczesne i jednocześnie wytrzymałe. Przykładem biurowca o najwyższym standardzie jest opolski Artim, w którym postawiono właśnie między innymi na trwałość.

Jednym z rozwiązań są deski z bambusa skręcanego (trzykrotnie twardszego od dębu), które wykorzystano do wykonania podłóg. Ma to zarówno znaczenie w kontekście ekologicznego podejścia do realizacji inwestycji dewelopera, jak i jego zmysłu ekonomicznego. Podłóg wykonanych z bambusa nie trzeba często wymieniać, a ich rozkład nie trwa setek lat. Drewno zapewnia wnętrzom odpowiednią klasę oraz niepowtarzalny styl, w zależności od koncepcji architekta – klasyczny albo nowoczesny.

- Zawsze dokładnie sprawdzamy naszych dostawców. Dbamy o to, żeby surowiec pochodził z ekologicznych upraw plantacyjnych, a nie z niekontrolowanych wycinek lasów. Kolejnym argumentem, który świadczy na ekologiczną korzyść takiego rozwiązania jest fakt, że bambus rośnie bardzo szybko i jest gotowy do ścięcia już po 5 - 6 latach, podczas gdy dąb po  100 - 130 latach – podkreśla tłumaczy Katarzyna Rumbold, Wiceprezes Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

W Artim klatki schodowe, korytarze, łazienki, toalety i pomieszczenia socjalne biurowca zostały wyłożone również trwałym materiałem - kamieniem naturalnym (granit).

- Zarówno podłogi bambusowe jak i kamienne, łączą w sobie niezwykłą trwałość, wytrzymałość, a także wysokie walory estetyczne i higieniczne – mówi Zbigniew Adamiszyn, Prezes Zarządu „Artim” Sp. z o.o.

Trzykondygnacyjne Centrum Biurowo-Usługowe Artim to 1980 metrów kwadratowych powierzchni. Biurowiec jest usytuowany w odległości niecałych 2 km od centrum miasta i zaledwie kilometr od jego obwodnicy. Jego najemcami są między innymi „Coca-Cola”, „Capgemini Polska”, opolska Państwowa Inspekcja Pracy.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra