EKO BioNanoPark otwarty!

Koszt inwestycji to ponad 76  mln. zł.
Łódź. W uroczystej ceremonii otwarcia uczestniczył prezydent Polski Bronisław Komorowski.

BioNanoPark, który oficjalnie działa już od poniedziałku, składa się z dwóch laboratoriów:  biotechnologii przemysłowej oraz biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej, które będą świadczyć usługi w zakresie  prac badawczych dla biznesu i ośrodków naukowych w Polsce i za granicą. Znajdzie się tam także 50 biur dla firm należących do Inkubatora Technologicznego, prowadzących działalność innowacyjną z zakresu m.in.: informatyki, czy odnawialnych źródeł energii.

- W polskiej gospodarce prym wiodą małe i średnie przedsiębiorstwa. Dlatego takie ośrodki jak BioNanoPark, gdzie wszyscy przedsiębiorcy mogą sprawdzić własne produkty, zlecić badania pod kątem wdrożenia swoich rozwiązań do przemysłu, są niesłychanie ważne. Tu skupia się potencjał naukowy, techniczny i technologiczny. Takie ośrodki jak ten w Łodzi są prawdziwą odpowiedzią na wyzwania stojące przed Polską - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w podczas otwarcia BioNanoParku znajdującego się w Technoparku Łódź.Pamiętajmy, że mały i średni biznes jest głównym źródłem sukcesu gospodarczego Polski. Jest także narzędziem skutecznej walki przed zagrożeniami kryzysu dotyczącego całego świata zachodniego. Cieszę się, że ten park technologiczny powstał w dobrym stylu i – jak słyszę – o rok wcześniej niż było planowane. To dobrze, że o rok wcześniej mały i średni biznes będzie miał możliwość uzyskania realnego wsparcia dla swoich pomysłów i potrzeb, swoich i naszych wspólnych szans na dalszy rozwój gospodarczy kraju, regionu i Łodzi – mówił prezydent Komorowski.

Budowa kompleksu biurowo-laboratoryjnego BioNanoPark, realizowana przez Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o., wystartowała w lutym 2011 roku. Harmonogram prac przewidywał oddanie obiektu do użytku w październiku 2013 roku, jednak roboty udało się zakończyć dwanaście miesięcy wcześniej.  Budowa BioNanoParku kosztowała ponad 76 mln zł, z czego 53 mln zł pokryły środki unijne.


0.0
Napisz pierwszy komentarz