Podium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoTorus logoCity Space logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Co Durban dał światu

Ponad 190 krajów wyraziło zgodę na przyjęcie tzw. mapy drogowej, czyli planu dojścia do nowego globalnego porozumienia klimatycznego w 2015 r.

11 grudnia zakończyły się trwające prawie dwa tygodnie negocjacje w ramach 17. Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej w Durbanie, w której uczestniczyli przedstawiciele państw wchodzących w skład ONZ. Ponad 190 krajów wyraziło zgodę na przyjęcie tzw. mapy drogowej, czyli planu dojścia do nowego globalnego porozumienia klimatycznego w 2015 r., które weszłoby w życie za 5 lat i obowiązywałoby wszystkie kraje.

Poza mapą w pakiecie zawartych porozumień uczestnicy konferencji przyjęli deklarację prowadzącą do przedłużenia na kolejny okres rozliczeniowy protokołu z Kioto (którego głównym założeniem jest redukcja emisji gazów wywołujących efekt cieplarniany). Zadecydowano także o szeregu rozwiązań, które mają wspierać adaptację do zmian klimatycznych, w tym m.in. zielony fundusz finansowy i wsparcie dla chroniących środowisko inwestycji w najuboższych krajach zagrożonych największymi zmianami klimatu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra