ARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Astra Park jest „green”

Zrealizowany przez Echo Investment kielecki kompleks biurowy otrzymał certyfikat Komisji Europejskiej.

Kielecki kompleks biurowy Astra Park otrzymał przyznawany przez Komisję Europejską certyfikat GreenBuilding. Obiekt zaprojektowany przez DDJM Biuro Architektoniczne w 2007 r. zrealizowała spółka Echo Investment.

Astra Park zlokalizowany jest przy al. Solidarności. Składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 16,3 tys. m kw. Swoje siedziby mają w nim m.in. Echo Investment S.A., Cersanit S.A. i Barlinek S.A.

GreenBuilding jest unijnym programem, powstałym w ramach programu Komisji Europejskiej, przeznaczonym dla budynków niemieszkalnych. Jego celem jest podnoszenie poziomu efektywności energetycznej budynków. Podstawowym wymogiem stawianym obiektom budowlanym jest obniżenie zużycia energii o co najmniej 25 proc. w porównaniu do wielkości wskazywanej przez krajowe normy. Spełnić ten warunek można dzięki audytowi energetycznemu i symulacji energetycznej. Dodatkowo obiekt musi mieć opracowany projekt oszczedności energii na cały okres jego ekslopatacji.

Echo Investment jest spółką z polskim kapitałem, działająca w branży nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Jest to firma inwestycyjno-deweloperska, która zrealizowała w Polsce ponad 90 inwestycji o powierzchni łącznej ok 800 000 mkw. Działa także na rynkach w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. W swoim portfolio ma biurowce takie jak Oxygen w Szczecinie, Avatar w Krakowie czy Centrum Biznesu w Łodzi.

DDJM założone zostało w 1991 r. i tworzone jest przez 20-osobowy zespół architektoniczny. Firma pracowała przy projektach takich jak Centrum Biurowe Lubicz, Zespół biurowy GTC w Krakowie, Buma Square i Diamante Plaza w Krakowie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra