Giant

EKO Znów budują przy Grzybowskiej

W miejscu zburzonego Metroneksu Concept Development zrealizuje biurowiec.

Concept Tower będzie 15-piętrowym obiektem biurowym, w którym najemcom zaoferowane zostanie prawie 9 tys. m kw. powierzchni. Koszt realizacji budynku, którego oddanie zaplanowano na IV kw. 2012 r., wynosi 135 mln złotych.

Biurowiec zlokalizowany będzie przy ul. Grzybowskiej 87, w tzw. Warsaw Business Center (planowanym kompleksie biznesowym w obszarze ul. Przyokopowej, Hrubieszowskiej, Karolkowej i Grzybowskiej). Bezpośrednio sąsiadować będzie z nowo budowaną stacją metra Rondo Daszyńskiego. W sąsiedztwie znajdują się również liczne restauracje, kawiarnie, banki, kina, klub fitness i basen. W odległości ok. 4 km od budynku znajdują się popularnie galerie handlowe. Biurowiec oferować będzie powierzchnie biurowe klasy A.

Za realizację opracowanego przez biuro architektoniczne FSP Arcus projektu odpowiada Grupa Concept Development. Na generalnego wykonawcę inwestor wybrał IDS BUD, nomiast komercjalizację powierzchni przeprowadzi Cushman & Wakefield. Swoją inwestycję Grupa Concept Development zgłosiła do certyfikacji w systemie LEED na poziomie Gold. Certyfikat otrzymać ma za zastosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku i energooszczędnych, takich jak okna o wysokiej izolacyjności termicznej, energooszczędne oświetlenie czy nowoczesna klimatyzacja.

Grupa Concept Development powstała w Warszawie w 2003 r. Obecnie swoją działalnością obejmuje Polskę, Wielką Brytanię, Rumunię, Izrael i Stany Zjednoczone. Zajmuje się rynkiem nieruchomości biurowych i mieszkaniowych.

Cushman & Wakefield to jedna z najwiekszych firm doradczych na rynku nieruchomości. Działa na terenie 58 krajów, w Polsce od około 20 lat.


0.0
Napisz pierwszy komentarz