Park Project II

Nowe centrum biurowe w Katowicach

Wizualizacja Brynów Center I
Wizualizacja Brynów Center I
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach wybuduje i wyposaży centrum biurowo-usługowe Brynów Center I.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach podpisała umowę o dofinansowanie budowy i wyposażenia Parku Naukowo-Technologicznego Silesia w ramach centrum biurowo-usługowego Brynów Center I. Inwestycja kosztować będzie ponad 3 mln zł., z czego 40 % zostanie pokryte z dotacji unijnych. Procedura aplikacyjna trwała od września 2011 r.

Brynów Center I ma być nowoczesnym, 6-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni 11 196 mkw. W obiekcie będzie dwupoziomowy parking podziemny. Brynów Center I stworzony zostanie z zastosowaniem przyjaznych dla środowiska rozwiązań oraz ułatwień dla niepełnosprawnych. Będzie realizować założenia Unii Europejskiej na temat polityki społeczeństwa informacyjnego poprzez zastosowany sprzęt specjalistyczny i wyposażenie. Brynów Center I znajdować się będzie przy ul. Gawronów w Katowicach.

Projekt ma na celu stworzenie wyposażonego w specjalistyczną aparaturę parku Naukowo-Technologicznego, z Centrum Transferu Technologii, laboratorium mechatroniki i powierzchniami biurowo-usługowymi do wynajęcia.

Parter budynku przeznaczony zostanie pod wynajem na działalność usługowo-handlową. Na pierwszym piętrze o powierzchni 1 786 mkw umieszczone będą pomieszczenia biurowe, najmowane instytucjom i formom o profilu działalności innowacyjnym i technologicznym. Dochód z najmu przeznaczony zostanie na cele statutowe Parku Naukowo-Technologicznego Silesia. Na drugim piętrze zlokalizowana będzie siedziba Parku Naukowo-Technologicznego, natomiast najwyższe piętro służyć będzie działalności badawczo-rozwojowej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra