Tétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoTorus logoBusiness House logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Alchemia osiągnęła najwyższy punkt

Na biurowcach Alchemii zawisła tradycyjna wiecha. Kompleks w Gdańsku osiągnął swój najwyższy punkt.

9 listopada na wieżach biurowych Alchemii, Aurum i Platinum, powieszono tradycyjną wiechę, co oznacza, iż osiągnęły swój najwyższy punkt. Otwarcie obiektu jest planowane 1 października 2013 r.

Alchemia ma być najbardziej nowoczesnym, wielofunkcyjnym biurowcem w Trójmieście. Mam nadzieję, że Alchemia przyczyni się nie tylko do podniesienia atrakcyjności naszego miasta i regionu w oczach potencjalnych inwestorów, ale dzięki swojej wielofunkcyjności, stanie się także integralnym miejscem pracy, rozwoju i spędzania wolnego czasu – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki TORUS, będącej deweloperem Alchemii.

Na budowie pracuje obecnie około 300 ludzi, dzięki którym budowa nie traci tempa. Od początku  listopada trwają prace związane z fasadą na wieżach biurowych, złożoną ze szkła i aluminium. Jej elementy dostarczane są w całości, przez co jest bardziej dokładna od tradycyjnych. Jej zaletą jest uniezależnienie od warunków atmosferycznych, dzięki czemu prace elewacyjne prowadzić można nawet przy ujemnych temperaturach – twierdzi Marcin Frozyna z firmy TORUS, kierownik budowy Alchemii. Stan surowy, związany z konstrukcją dachu, powinien zostać osiągnięty w połowie listopada. Prace trwają także na powierzchniach biurowych, garażowych oraz centrum rekreacyjno-sportowego.

Alchemia docelowo składać się ma z 7 wielofunkcyjnych budynków. Obecny, I etap budowy zakłada powstanie dwóch biurowców – sześcio- i ośmiokondygnacyjnego o łącznej powierzchni 21 572 mkw. Oprócz powierzchni biurowej klasy A znajdować się tu będzie kompleks rekreacyjno-sportowy, wyposażony m.in. w basen, ściankę wspinaczkową, salę sportową i siłownię.


0.0
Tagi: Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra