Park Project II

EKO Infosys Green Horizon otwarty!

Wnętrze biurowca Infosys Green Horizon
12 grudnia otwarty został nowoczesny kompleks biurowy dla firm z sektora outsourcingu – Infosys Green Horizon.

Łódź wzbogaciła się o nowoczesny kompleks biurowy. 12 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji Skanska Property Poland, przeznaczonej dla firm z branży usług outsourcingowych. Głównym najemcą będzie Infosys BPO Poland. Plan zakłada, iż w ciągu najbliższych miesięcy pracę w kompleksie rozpocznie około 2 000 osób.

Infosys Green Horizon usytuowany jest przy Rondzie Solidarności w Łodzi. Całkowita powierzchnia biurowa kompleksu wynosi 33 000 mkw i składa się z dwóch budynków, realizowanych w dwóch etapach. Budynek A ma 19 000 mkw, z czego 16 000 mkw zajmują biura, natomiast obiekt B to 14 000 mkw. Planowane zakończenie inwestycji to II kwartał 2013 r. Obiekt posiada precertyfikat LEED na poziomie Gold. Biurowiec skierowany jest do firm z sektora usług biznesowych. Cechuje się dobrą lokalizacją, bliskością komunikacji miejskiej, wysoką jakości powierzchni oraz dużą dowolnością aranżacji wnętrz.

W trakcie realizacji inwestycji zwracaliśmy szczególną uwagę na to, by na każdym etapie projektu dostosowywać go do potrzeb głównego najemcy. Od samego początku przedstawiciele Infosys BPO Poland byli zaangażowani w proces planowania i tworzenia kolejnych elementów kompleksu - mówi Waldemar Olbryk, Prezes Skanska Property Poland. Stworzyliśmy biurowiec, który charakteryzuje się najwyższym poziomem funkcjonalności i oferuje duży komfort pracy. Kolejnym wyróżnikiem projektu są tzw. zielone rozwiązania. Jest to pierwszy budynek w Łodzi posiadający złotą precertyfikację LEED. Stanowi ona nie tylko potwierdzenie najwyższej jakości zastosowanych technologii, ale także wynika z odpowiedzialnej strategii naszej firmy związanej z ideą zrównoważonego rozwoju.

Infosys Green Horizon ma otrzymać również certyfikat Komisji Europejskiej EU GreenBuilding, co oznacza, iż budynek zużywa 25% mniej energii niż przewidują normy krajowe. „Zielone” rozwiązania zastosowane z budynku to m.in. energooszczędne systemy ogrzewania i wentylacji, nawilżacze wodne (adiabatyczne), automatyczne wyłączniki światła oraz wykorzystywanie ciepłego powietrza z biur do ogrzewania garaży.

Infosys BPO Poland zajął 16 000 mkw powierzchni. Otwarcie nowej siedziby Infosys BPO Poland to krok milowy w historii firmy i symboliczne podsumowanie przemiany, która dokonała się w łódzkim centrum. Infosys świadczy coraz bardziej zaawansowane usługi i zyskuje kluczowe znaczenie w globalnych strukturach organizacji. Ponadto podnosząc zatrudnienie do 2 tys. osób staniemy się piątym największym pracodawcą sektora nowoczesnych usług w Polsce - mówi Krystian Bestry, Dyrektor Zarządzający Infosys BPO Europe - Przeprowadzka do przygotowanego przez Skanska budynku pozwoli na skupienie wszystkich pracowników łódzkiej jednostki w jednym biurze, realizację dalszych planów rekrutacyjnych, a także zapewni specjalistom firmy komfortowe środowisko pracy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra