Forbo pod logo

Nowy biurowiec w Poznaniu

Wizualizacja biurowca przy ul. Woźnej 14/ projekt Ipnotic Architecture
Nocna wizualizacja biurowca przy ul. Woźnej/ projekt Ipnotic Architecture
Do końca 2013 r. w centrum Poznania powstanie nowoczesny, luksusowy biurowiec.

WEL INWESTMEN realizuje nowy biurowiec przy ul. Woźnej 14 w Poznaniu. Obiekt charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją – znajduje się 500 m od Starego Rynku. Będzie to właściwie jedyny tak nowoczesny obiekt biurowy w okolicy Starego Rynku, z którego jest przecież blisko do najważniejszych urzędów – mówi Josef Lew, właściciel WEL INWESTMEN.

Budowa biurowca rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Obecnie zakończone zostały prace przy fundamentach, które sprawiły wykonawcy szereg trudności. Konieczne było przygotowanie 52 10-metrowych pali, na których opierać się będzie budynek. Grunt w centrum Poznania nie jest zbyt dobry biorąc pod uwagę taką inwestycję, dlatego trzeba się było głęboko wkopać – wyjaśnia Josef Lew. Biurowiec przy ul. Woźnej nie posiada kondygnacji podziemnych. Najemcom oferować będzie parter, trzy piętra oraz użytkowe poddasze.

Na parterze przeznaczono 140 mkw na powierzchnię handlowo-usługową. Plan każdego z wyższych pieter zakłada stworzenie 160 mkw powierzchni biurowej. Już w chwili obecnej możliwe jest prowadzenie rozmów dotyczących przyszłego najmu.

Budynek ma być ukończony jeszcze w tym roku i to w standardzie klasy A – mówi Josef Lew. W obiekcie zastosowany zostanie m.in. inteligentny system sterowania.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ipnotic Architecture.

WEL INWESTMEN jest firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej. W swoim portfolio ma zarówno domy jednorodzinne, jak i nowoczesne wille miejskie, które są głównym sektorem działalności firmy. Obiekt przy ul. Woźnej 14 jest pierwszą nieruchomością biurową WEL INWESTMEN.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Everspace II
mantra