bcb wrzesień 2020

Mieszkania zamiast biur

Nowy projekt zakłada powstanie obiektu mieszkalno-usługowego
Przełom nastapił po zmianie Zarządu ARS
W Płocku przy ul. Synagogalnej pierwotnie planowano zbudowanie biurowca. Powstaną tam jednak mieszkania.

Projekt nowoczesnego biurowca położonego w centrum Starego Miasta w Płocku przy ulicy Synagogalnej 4 powstał w 2008 r. Od początku wzbudzał kontrowersje i dyskusje, głównie z powodu ciężkiej, masywnej architektury budynku. Obiekt miał mieć 4 kondygnacje, kryte elewacją z naturalnego kamienia. Na dachu biurowca otwarta miała zostać kawiarnia. Niepowtarzalna, prestiżowa lokalizacja w pobliżu płockiego Ratusza oraz Rynku Starego Miasta miała być magnesem dla biznesu i firm chcących właśnie tu otworzyć biura – mówi Marek Chludziński, prezes Agencji Rewitalizacji Starówki ARS Spółka z o.o.

Kłopoty Generalnego Wykonawcy inwestycji, firmy Vectra S.A., spowodowały zatrzymanie prac budowlanych i brak zainteresowania lokalami biurowymi w obiekcie.

Przełom w sytuacji budynku nastąpił po zmianie Zarządu Agencji Rewitalizacji Starówki ARS Sp. z o.o., który postanowił zmienić przeznaczenie obiektu na mieszkalno-usługowy. Za nowy projekt odpowiada Biuro Architektoniczne Królikowski & Jaworski. Zakłada on pozostawienie na parterze funkcji usługowej i stworzenie pomieszczeń mieszkalnych na wyższych kondygnacjach. Koncepcja zakłada powstanie 27 mieszkań z balkonami i tarasami na pierwszym i drugim piętrze oraz na poddaszu użytkowym. Architekci zrezygnowali z ciężkiej elewacji i powiększyli okna. Zmieni to znacznie całą architekturę budynku na znacznie lżejszą i bardziej przyjazną – podkreśla Marek Chludziński. Dzięki wprowadzonym zmianom koszty budowy ulegną obniżeniu.

W chwili obecnej otrzymaliśmy już projekt wykonawczy oraz pozwolenie na budowę. Chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg na dokończenie budowy. Liczymy, że jeśli nie będzie żadnych odwołań i innych przeszkód, z czym należy się liczyć, to na przełomie 2013r./ 2014r. zakładamy zakończenie budowy i przekazanie budynku do użytkowania - podsumowuje Marek Chludziński.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz