PHN na giełdzie

Spółka Polski Holding Nieruchomości zadebiutuje na giełdzie jeszcze w tym kwartale.

Ministerstwo Skarbu Państwa zakłada, że Spółka Polski Holding Nieruchomości zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych jeszcze w tym kwartale. Wycena spółki zostanie ukształtowana w wyniku budowy księgi popytu i będzie uzależniona od zainteresowanie inwestorów. Wyniki finansowe spółki są zamieszczone w prospekcie emisyjnym, jednak MSP nie ma wpływu kiedy nastąpi jego zatwierdzenie – informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa.

Do czasu zatwierdzenia prospektu emisyjnego możliwość informowania o ofercie jest ograniczona, gdyż wszystkie oferty Skarbu Państwa kierowane są między innymi do inwestorów amerykańskich.

Jak twierdzi rzecznik prasowy MSP: Zgodnie z przekazanym w tym tygodniu komunikatem do agencji informacyjnych (intention to float) Skarb Państwa w drodze IPO kierowanego do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych planuje zaoferować pakiet do 25% akcji spółki. Dotychczas realizowana polityka wzmacniania polskiego rynku kapitałowego i rozwoju idei Akcjonariatu Obywatelskiego determinuje plany MSP odnośnie zagwarantowania puli akcji dla inwestorów indywidualnych. Jak mówi rzecznik prasowy MSP, dokładne informacje zostaną zamieszczone w prospekcie emisyjnym. Zostanie on opublikowany po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Proces prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości ma być podzielony na dwa etapy. Pierwszy to IPO (pierwsza oferta publiczna). Drugi etap zakłada, według informacji rzecznika prasowego MSP, sprzedaż inwestorowi strategicznemu znaczącego pakietu akcji i oddanie inwestorowi kontroli nad Spółką. Ten etap MSP planuje przeprowadzić do końca bieżącego roku.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz