PGE Narodowy

Były budynek Ambasady na sprzedaż

Na zdjęciu widok byłej Ambasady Litwy od strony podwórka
Widok budynku pomocniczego od strony ulicy
Ambasada Litwy w Polsce wystawiła na sprzedaż nieruchomość przy ulicy Szucha w Warszawie.

Ambasada Republiki Litwy w Polsce sprzedaje dawny budynek ambasady zlokalizowany przy al. J. Ch. Szucha 5 w Warszawie. Możliwość kupna obejmuje dwa obiekty o powierzchni ogólnej 682 mkw oraz działkę o powierzchni 568 mkw. Właścicielem nieruchomości jest Republika Litewska.

Budynek, powstały w 1885 r., zaprojektowany jest w eklektycznym stylu. Nazywany często Willą Olszewiczów lub Pałacykiem Milicera, charakteryzuje się dobrą lokalizacją blisko placu Unii Lubelskiej.

Obiekt przeznaczyć można na biura lub mieszkania. Oferuje dwie kondygnacje z użytkowym poddaszem oraz piwnicę. Pomieszczenia piwniczne oraz piętro są zagospodarowane jako mieszkalne. Na parterze znajduje się przestrzeń reprezentacyjna i powierzchnie biurowe. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków. W pobliżu znajduje się niewielki, podpiwniczony obiekt o przeznaczeniu piwniczym. Może być wykorzystany jako garaż lub mieszkanie. Budynek składa się z jednej kondygnacji i nie jest wpisany do rejestru zabytków.

Od 2006 roku nieruchomość nie jest użytkowana. Nie jest obciążona ani zadłużona. W latach 1979-1981 przeprowadzony został generalny remont. Cena wywoławcza budynku wynosi 2 600 000 euro netto.

Aukcja obiektu odbędzie się 14 marca 2013 roku przy al. Ujazdowskich 12 w Warszawie. Zgłoszenia składać można do 13 marca do siedziby Ambasady Republiki Litwy. Obecnym ambasadorem Litwy w Polsce jest Loreta Zakarevičienė.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra