FYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArchicom logoOlivia Business Centre logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBusiness House logoKontor logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Działka za działkę

Deweloper Juvenes odda miastu kino Wars w zamian za działkę przy zbiegu ul. Długiej i Bohaterów Getta.

W miejscu kina Wars deweloper Juvenes zamierzał wybudować apartamentowiec, ale zrezygnował z tych planów z powodu wpisania obiektu na listę zabytków oraz kryzysu gospodarczego. Rozpoczął poszukiwania nowego gruntu pod inwestycję. Obecnie stara się o ziemię przy zbiegu ul. Długiej i Bohaterów Getta, która jest własnością miasta. W zamian oferuje kino Wars. 

Przy ul. Długiej i Bohaterów Getta w 1900 r. wybudowano Pasaż Simmonsa. Był wówczas jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli Warszawy. Pasaż zburzono podczas wojny, a najbliższe tereny przestały cieszyć się zainteresowaniem deweloperskim. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Juvenes planuje ożywić okolicę i przywrócić jej dawną atrakcyjność. Chce wybudować 6-kondygnacyjny apartamentowiec z lokalami usługowymi i biurowymi na parterze i pierwszym piętrze. Formą będzie nawiązywał do pasażu.
 
Jeśli transakcja pomiędzy inwestorem a miastem zostanie zrealizowana – czytamy w „Gazecie Wyborczej” – najprawdopodobniej w miejscu kina Wars, miasto urządzi siedzibę Teatru Kwadrat.

0.0
Tagi: Juvenes
Napisz pierwszy komentarz
mantra