Park Project II

Budynek Interchemu na sprzedaż

Budynek Interchemu znajdujący się w Gdyni został wystawiony na sprzedaż.

Właścicielem budynku Interchemu jest Millenium Leasing Sp. z o.o. Wystawiony na sprzedaż obiekt magazynowo-biurowy oferuje powierzchnię użytkową 5 680,70 mkw. Powstawał etapami, w latach 2000-2006. Budynek posiada trzy kondygnacje, stworzony jest w układzie halowym, z dwiema przybudówkami bocznymi.

Sprzedaż motywowana jest niepłaceniem leasingu za obiekt. O transakcji na swojej stronie poinformował Związek Zawodowy Pracowników GK Interchem, który jednocześnie wyraził troskę o przyszłość pracowników i produktów umieszczonych w obiekcie po zmianie właściciela.

Transakcja obejmować ma działkę gruntową o powierzchni 10 199 mkw wraz z budynkiem i wiatą stalową, a także działki o powierzchniach 1 103 mkw oraz 5 937 mkw na których znajdują się odpowiednio portiernia i parking. W skład nieruchomości nie wchodzi wyposażenie. Konstrukcja obiektu jest żelbetowa. Oferty wstępne zakupu obiektu zainteresowani mieli złożyć do 15 lutego 2013 roku.

Firma Interchem S.A. działa od 1996 roku. Obecnie Grupa przeżywa kłopoty finansowe skutkujące grupowymi zwolnieniami, o czym również informuje Związek Zawodowy Pracowników GK Interchem. Do pracowników zostało także wystosowane pismo o dymisji trzech członków zarządu firmy.

Millenium Leasing Sp. z o.o. jest kontynuacją spółki BEL Leasing, powstałej w 1991 roku. W 2006 roku nastąpiła zmiana nazwy i wejście w skład grupy kapitałowej Banku Millenium. Spółka zajmuje się działalnością finansową oferującą usługi leasingu operacyjnego, finansowego oraz najmu.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra