Inter-bud Fabryczna - duży

Erbud zbuduje biurowiec w Hannoverze

Na zdjęciu wizualizacja biurowca Eurocentrum w Warszawie
Na zdjęciu wizualizacja biurowca Eurocentrum w Warszawie
GWI GmbH, spółka zależna Erbud S.A., podpisała dwie umowy na budowę biurowca w Hannoverze w Niemczech

6,5 mln euro netto wynosi wartość dwóch kontraktów, które podpisała spółka zależna Erbud S.A. - GWI GmbH. W ich ramach firma ma zbudować biurowiec Aegidientorplatz 2 w Hannoverze w Niemczech.

Pierwsza umowa opiewa na 2,6 mln euro netto. Zakłada ona realizacje stanu surowego do drugiego poziomu podziemnego przy budowie biurowca Aegidientorplatz 2. Termin realizacji wypada na 25 października 2013 roku.

Budowa wspomnianego wyżej biurowca w stanie surowym jest przedmiotem drugiej umowy. Kontrakt podpisany przez GWI GmbH ma wartość 3,9 mln euro netto. Realizacja umowy trwać ma od 25 października 2013 roku do maja 2014 roku.

Erbud S.A. posiada 85 proc. udziałów w GWI GmbH. Grupa Erbud działa w sektorze budowlanym i świadczy usługi w segmencie kubaturowym, użyteczności publicznej, inżynieryjno-drogowym i energetycznym. Firma obecna jest zarówno na rynku polskim, jak i w innych krajach europejskich. Grupa osiąga roczne obroty o wysokości 1,5 mld zł i jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Największym realizowanymi w Polsce projektem biurowymi Erbud jest budynek Eurocentrum w Warszawie o wartości 336,7 mln PLN netto. Grupa zaangażowana jest również w budowę Siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Wielkopolskiego w Poznaniu, wartą 133,5 mln PLN netto. Innymi projektami biurowymi Erbud są m.in. etap I Office Park Łopuszańska w Warszawie, biurowiec firmy BAYER w Warszawie oraz Innopolis Wrocław, budynki Delta i Omega.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra