ARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoNowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Space logoKontor logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kaskada do zburzenia

Biurowiec przy ul. Jana Pawła II powstał 13 lat temu, jest w pełni wykorzystywany, a mimo to ma być zburzony.

Planuje się zburzenie biurowca Kaskada, który wybudowano w 1998 r. przy ul. Jana Pawła II. W latach 90. uważany był za jeden z najbardziej luksusowych biurowców stolicy. Do tej pory powierzchnia budynku jest w pełni wykorzystywana.

„Gazeta Wyborcza” przywołuje wypowiedź Jędrzeja Kunowskiego z Polskiego Holdingu Nieruchomości, w której stwierdza, że 10-piętrowa Kaskada nie wykorzystuje całkowicie potencjału swej lokalizacji. Dlatego na jej miejscu planuje się wybudowanie wieżowca podobnego do Ronda 1.

Jerzy Skrzypczak, projektant biurowca, dziwi się decyzji o wybudowaniu w tym miejscu wyższego budynku, gdyż Kaskada jest na tyle wysoka, na ile pozwolił ratusz – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Tendencja wyburzania gmachów z lat 90. jest coraz bardziej wyraźna. Podobny los ma spotkać m.in. Hotel Mercure czy biurowiec Ilmet.


0.0
Tagi: Kaskada
Napisz pierwszy komentarz
mantra